Zacięta walka i niespodzianki u hokeistów na trawie

Ciekawie w ekstraklasie hokeja na trawie seniorów. Trwa tam zacięta walka zarówno o prawo gry w drugiej fazie rozgrywek w pierwszej szóstce, a także pozostałych zespołów o utrzymanie się w gronie najlepszych. Już tylko obrońca tytułu i lider Grunwald Poznań przewodzi stawce z kompletem punktów. Wczoraj rozgromił w derbach Wartę 9:1.

Wicelider i wicemistrz AZS AWF Poznań męczył się ze Startem 1954 w Gnieźnie.  Przegrywał 0:2 i 2:3. Gościom udało się doprowadzić do remisu 3:3. Karne zagrywki 3:1 wygrali akademicy. Tak więc AZS zainkasował  2 punkty, a Start jeden.

Również karne zagrywki niespodziewanie decydowały o zwycięstwie 2:1 beniaminka Lipna Stęszew z wyżej notowanym teamem AZS Politechniką Poznańską. W regulaminowym czasie było 1:1.

Ostatnie miejsce opuścił LKS Rogowo dzięki pierwszej wygranej z drugim z beniaminków Siemianowiczanką 6:5. Do przerwy śląski jedynak był bliższy szczęścia prowadząc po I połowie 4:2. 4 gole Krzysztofa Przywary przesądziło o zwycięstwie drużyny z Pałuk. LKS awansował na przedostatnie miejsce. Outsiderem jest teraz Siemianowiczanka.

Lipno Stęszew – AZS Politechnika Poznańska 1:1 (0:1), karne zagrywki 2:1, Zakszewski (63) – Stotko (20), Grunwald – Warta 9:1 (5:1) D. Kotulski 3 (17, 19, 34), P. Bratkowski 2 (28 krótki róg, 43 kr), A. Mikuła 2 (67, 70), Sz. Hutek (11), M. Kasprzyk (47 kr) – Michał Wachowiak (22 kr), LKS Gąsawa – Pomorzanin 0:4 (0:0) K. Makowski 2 (59 kr, 69), Raciniewski (65), Karamuz (67), LKS Rogowo – Siemianowiczanka 6:5 (2:4) Przywara 4 (18, 39, 50, 58), P. Bernard (8 kr), A. Jasek (67) – D. Just (9), D. Jaskólski (16 kr), M. Orzeł (23), Hećko (35 kr), Cholewa (68 kr)

10.         Siemianowiczanka (b) 7 2 16-43

Artur Mikuła z Grunwaldu z 12 bramkami prowadzi w klasyfikacji Złotej Laski PZHT i redakcji „Sportu”. O jedną bramkę mniej strzelili warciarze Michał Wachowiak i Maciej Walkowiak.