Równy krok mistrza i wicemistrza w ekstraklasie hokeja na trawie

Równym krokiem kroczą w męskiej ekstraklasie hokeja na trawie mistrz i lider Grunwald Poznań oraz wicemistrz i wicelider AZS AWF Poznań. W dotychczasowych 6. kolejkach obydwie drużyny zdobyły komplet punktów. W niedzielę zanotowały dwucyfrowe zwycięstwa.

Najciekawszy, a na pewno najbardziej wyrównany, był mecz Warty w Poznaniu ze Startem 1954 Gniezno. Do przerwy „zieloni” prowadzili 2:0, ale spotkanie w regulaminowym czasie 70 minut zakończyło się remisem 6:6. Ponieważ w ekstraklasie „zielonego” hokeja nierozstrzygniętych rezultatów nie ma przeprowadzono konkurs karnych zagrywek. Wygrali 3:2 goście dzięki czemu zainkasowali 2 punkty, a pokonani jeden.

Stagnacja na dole tabeli. Nadal bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej pozostaje outsider LKS Rogowo. Z beniaminków minimalnie lepiej spisuje się Siemianowiczanka, która nieźle wystartowała, ale ostatnio traci punkty i wysoko przegrywa swoje mecze.

Grunwald – LKS Gąsawa 12:0 (4:0), AZS AWF – Lipno Stęszew 13:0 (7:0), Pomorzanin Toruń – Siemianowiczanka 6:0 (3:0), Warta – Start 1954 6:6 (2:0), karne zagrywki 2:3, AZS Politechnika Poznańska – LKS Rogowo 7:1 (4:0)

1. Grunwald (m) 6 18 52-3

2. AZS AWF Poznań 6 18 41-5

3. Pomorzanin 5 12 24-10

4. Warta 7 12 35-22

5. Gąsawa 6 10 24-27

6. Start 1954 6 8 28-29

7. AZS PP 4 6 16-12

8. Siemianowiczanka (b) 6 2 11-37