Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeiści Grunwaldu chcą mocniej zaistnieć w Lidze Mistrzów

włącz .

Grunwald Poznań, w roku 70-lecia wojskowego klubu i 65-lecia sekcji hokeja na trawie, chce mocniej zaistnieć w Lidze Mistrzów.  U progu nowego sezonu 2017/ 2018 dokonano istotnych w drużynie i w sekcji – o czym poinformowano podczas konferencji prasowej – personalnych zmian.

No images found.

Zespół wzmocniono czterema młodymi reprezentantami kraju: Mikołajem Gumnym z drużyny wicemistrza Polski AZS AWF Poznań oraz tercetem z teamu brązowych medalistów MP LKS Gąsawa: Jakubem Janickim, Dominikiem Kotulskim i Ryszardem Wiśniewskim. Ubył bardzo doświadczony napastnik Waldemar Rataj, który po wielu latach występów w Grunwaldzie, powrócił do LKS Gąsawa, klubu którego jest wychowankiem.

Dokonano także zmian w sztabie szkoleniowym. Po siedmiu latach prowadzenia drużyny Grunwaldu przez doświadczonego Jerzego Wybieralskiego, olimpijczyka z Moskwy w 1980 roku i trenera olimpijskiej reprezentacji Polski w Sydney w 2000 roku, powierzono mu funkcję dyrektora sportowego w sekcji hokeja na trawie.

Nowym trenerem został Karol Śnieżek. Będzie on równocześnie nadal prowadził kadrę narodową. Wzmocnienie Grunwaldu związane jest także z problemami finansowymi i organizacyjnymi z którymi boryka się Polski Związek Hokeja na Trawie.

„ W dwudziestoosobowej kadrze hokejowej drużyny Grunwaldu są wyłącznie aktualni i byli reprezentanci Polski. Myśląc jednak o sukcesach nie tylko na trawie i w hali w kraju, rozpoczynamy – powiedział nowy trener Grunwaldu - sukcesywne odmładzanie zespołu. Kwartet pozyskanych to hokeiści z roczników 1994 i 1998. Skupienie tak wielu zawodników w jednym, mocnym klubie powinno również pomóc, w rywalizacji na arenie międzynarodowej, reprezentacji Polski.”

Grunwald wygrał przed sezonem dwa turnieje Memoriał im. Klemensa Maciaszczyka w Gąsawie oraz międzynarodowy Ciaciana Cup w Siemianowicach. Po pierwszym z nich sporo pomagał miejscowej ludności w usuwaniu na Pałukach skutków sierpniowych klęsk żywiołowych.

Obrońca tytułu pomyślnie wystartował też w 82. edycji mistrzostw kraju seniorów. Najpierw, w niepełnym składzie, pokonał w Siemianowicach beniaminka Siemianowiczankę 3:2, a później rozgromił drugiego z beniaminków Lipno Stęszew 12:0.

W  październiku Grunwald zagra w Barcelonie w meczach kwalifikacyjnych o prawo występów w najlepszej szesnastce Ligi Mistrzów. 6 października spotka się z trzecim zespołem ekstraklasy belgijskiej Royal Racing Club de Bruxelles, a dzień później z mistrzem Irlandii HC Banbridge. „ Tylko zwycięzca – powiedział  Jerzy Wybieralski - tej liczącej trzy drużyny grupy awansuje do najlepszej szesnastki kontynentalnej. Szczególnie trudnym rywalem będzie klub z Brukseli, Grają w nim nie tylko wysoko reprezentanci silnej Belgii, ale i bardzo dobrze notowani na arenie międzynarodowej cudzoziemcy. Jest o co rywalizować, bowiem po nieco słabszych w latach ostatnich wynikach polskich drużyn mistrzów i wicemistrzów Polski, prawo występu w LM ma tylko jeden zespół z naszego kraju. Cieszymy się, że przed wyprawą do Barcelony rozegramy jeszcze cztery kolejki ligowe w tym z zawsze wymagającym Pomorzaninem Toruń.”

kucz