Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

70 lat sukcesów Grunwaldu Poznań

włącz .

Jubileusz swego istnienia obchodzi WKS Grunwald Poznań. To klub wielosekcyjny z medalistami olimpijskimi Władysławem Stecykiem i Moniką Michalik w zapasach. A także wielu olimpijczyków w kilku dyscyplinach. I  rekordzistów w hokeju na trawie mężczyzn - 21-krotnych mistrzów Polski, w tym aktualnych obrońców tytułu.

Jubileusz będzie fetowany głównie na sportowo i rekreacyjnie na stadionie im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej w Poznaniu w sobotę, 9 września. W tym dniu odbędzie się  o godz. 10 jedyny w najbliższy weekend mecz ekstraklasy hokeistów. Grunwald, pod batutą nowego pierwszego szkoleniowca Karola Śnieżka, zarazem trenera kadry narodowej zmierzy się z beniaminkiem Lipno Stęszew. Goście po 17 latach po raz wtóry grać będą w ekstraklasie.

W niedzielę, 10  bm. trzy kolejne spotkania hokeistów na trawie. O godz. 12 Warta Poznań zmierzy się z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu 2016/ 2017 drużyną LKS Gąsawa. Godzinę później na stadionie im. Leszka Białego ze sztuczną nawierzchnią w Gąsawie LKS Rogowo będzie gospodarzem meczu ze Startem 1954 Gniezno. A o godz, 14 wicemistrz Polski AZS AWF Poznań podejmie beniaminka Siemianowiczankę.

Dla przypomnienia, w poprzedni weekend w Siemianowiczanka u siebie rozegrała awansem mecz z Grunwaldem. Gospodarze byli bliscy sprawienia olbrzymiej niespodzianki. Prowadzili z naszpikowanym kadrowiczami obrońcą tytułu kilka minut przed końcem 2:1, by ostatecznie przegrać zaledwie 2:3.

(AK)