Cień szansy polskich hokeistów po 1:1 z Austrią

Polacy zremisowali z Austriakami 1:1 (0:1) w przedostatnim meczu Mistrzostw Europy w hokeju na trawie w Amsterdamie. Prowadzili rywale po golu z krótkiego rogu Michaela Koerpera w 30 minucie. Wyrównał Adrian Krokosz w 44 minucie.

Polacy mieli lekką przewagę. Ostatecznie zdobyli w ME pierwszy punkt. Nie potrafili jednak wykorzystać żadnego z 5 krótkich rogów. Podobnie zresztą jak i w pierwszej fazie turnieju w Amsterdamie w grupie.

Remis pozostawia cień szansy na utrzymanie w elicie. Spadają do ME II dywizji dwa ostatnie zespoły z walczących w grupie C (z zaliczeniem wyniku spotkania w eliminacyjnej części turnieju w której Polska uległa Irlandii 1:7)  o miejsca 5 – 8. Wiele zależy od wyniku spotkania również rywalizujących o pozostanie w gronie najlepszych Irlandii z Hiszpanią. Przed tym meczem Irlandia ma 3 punkty, Austria – po remisie z Polską – 2, a Hiszpania – 1.

W niedzielę na zakończenie ME w Holandii Polska zagra z Hiszpanią.