Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Irlandzki łomot w hokejowych ME

włącz .

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie aż 1:7 (0:4) przegrała z Irlandią w drugim meczu grupy B Mistrzostw Europy w Amsterdamie. Rywali podbudował nieoczekiwany remis 1:1 z Niemcami na inaugurację turnieju. W praktyce wysoka porażka z Eire, po niedzielnym 0:6 z Anglią, daje biało-czerwonym minimalną szansę na walkę o utrzymanie w elicie. W środę ostatni mecz Polaków w grupie z Niemcami, najwyżej sklasyfikowanymi z uczestników ME (  na trzecim miejscu). Pierwsze dwa zespoły z grup czeka walka o lokaty 1-4. Pozostałe o 5-8. Dwa ostatnie spadną do II dywizji.

W poniedziałkowym meczu honorową i pierwszą dla naszej reprezentacji w ME bramkę przy stanie 0:5 zdobył  w 39 min rezerwowy Patryk Pawlak. O losach spotkania przesądziła pierwsza połowa przegrana przez podopiecznych trenera Karola Śnieżka 0:4. Bramki dla rywali: Shane O’Donoghue 2 (23, 36 z krótkich rogów), Sean Muray (6), Neal Glassey (10), Alan Sothern (24), Matthew Nelson (55 kr) i Stuart Loughrey (59).

W składzie wyjściowym na mecz z Irlandią szkoleniowcy dokonali jednej zmiany w porównaniu z konfrontacją z Anglią. Mikołaj Gumny rozpoczął spotkanie, a z ławki wszedł Mateusz Hulbój. W obu meczach bronił Maciej Pacanowski. Czy z Niemcami zagra Mateusz Popiołkowski?

Przed Amsterdamem nasi hokeiści liczyli na jakąś zdobycz punktową właśnie w pierwszych dwóch meczach. Rywale pozbawili ich złudzeń. Jeszcze kilka lat temu Polska z Irlandią toczyła bardzo wyrównane boje. A w 2000 roku w Osace, w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Sydney pokonała Anglię 5:2.

Wyniki

Grupa B Anglia – Niemcy 3:4 (1:2). Kolejność w gr. B 1. Irlandia 4 pkt., 2. Niemcy 4, 3. Anglia 3, 4. Polska 0. Grupa A Hiszpania – Austria 2:2 (0:0).

(AK)