Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Po porażce remis z hokeistami Austrii

włącz .

Polska zremisowała 1:1 (0:1) w meczu kontrolnym z Austrią w Siemianowicach. Goście prowadzili po bramce Michaela Koerpera z krótkiego rogu w  19 min w Siemianowicach. Wynik ustalił, także z krótkiego rogu, w 43 min Paweł Bratkowski.

Był to drugi i zarazem ostatni sprawdzian obu drużyn w Siemianowicach przed Mistrzostwami Europy I dywizji w Amsterdamie (19 - 27 bm.). Pierwszy, w miniony piątek, bardzo mocno odmłodzona reprezentacja Polski przegrała niespodziewanie wysoko 3:6, mimo że w 16 min prowadziła 3:0! W końcu lipca w Wałczu biało-czerwoni trzykrotnie zmierzyli się w sparingach z Walią. Dwa przegrali 1:2 i 1:4, a jeden wygrali 3:1. Nie doszedł do skutku dwumecz Polski z drużyną Bundesligi z Berlina.

" Wygląda na to, że nasz trening w dniu porażki był zbyt intensywny. Drużyna w trzeciej i czwartej kwarcie wyraźnie "siadła". W drugim sparingu graliśmy uważniej w obronie." - powiedział po sprawdzianach trener reprezentacji Polski - Karol Śnieżek.

W ME I w pierwszej fazie w grupie B biało-czerwoni zmierzą się kolejno z: Anglią, Niemcami i Irlandią. W równorzędnej grupie A znalazły się zespoły: Austrii, Belgii, Hiszpanii i Holandii. Przed turniejem w Amsterdamie planowany jest sparing Polski z Niemcami.

(AK)