Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polskie hokeistki pokonały Austriaczki w ME w Cardiff

włącz .

Uczestniczące w Mistrzostwach Europy II dywizji w hokeju na trawie w Cardiff Polki wygrały w grupie B z Austriaczkami 2:0 (1:0). Bramki strzeliły zawodniczki mistrzyń Polski AZS Politechnika Poznańska: Weronika Wessołowska (30) i Magdalena Zagajska (32). Biało-czerwone zanotowały tym samym pierwsze zwycięstwo w Cardiff i zdobyły pierwsze gole. Z trzema zdobytymi punktami zajęły w grupie trzecie miejsce. To nie dało im awansu do pierwszej czwórki turnieju.

Wcześniej w meczach równorzędnej grupy A zanotowano wyniki: Włochy - Ukraina 3:2 (1:1), Rosja - Francja 4:1 (1:0). Rosja zajęła pierwsze miejsce przed Włochami - obydwie drużyny zdobyły po 7 pkt., Ukraina trzecie z 3 pkt., a czwarte Francja - 0 pkt.

Po dniu przerwy w czwartek w piątek, 11 sierpnia mecze o lokaty 1-4 i 5-8. Polki, którym zalicza się wynik z Austriaczkami, zmierzą się z Ukrainkami (im zalicza się wygraną 1:0 z Francuzkami).  W sobotę na koniec czeka biało-czerwone mecz z Francją

Tylko finalistki z Cardiff zagrają w kolejnych ME w I dywizji. Natomiast dwie ostatnie drużyny z walijskiego turnieju spadną do europejskiej III dywizji.

(AK)