Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Trudno o awans do hokejowej elity kobiet w Cardiff

włącz .

Trudna przeprawa czeka reprezentację Polski kobiet w hokeju na trawie w turnieju Mistrzostw Europy II dywizji w Cardiff (6 - 12 sierpnia br.). W pierwszej  fazie w grupie B Polska zagra kolejno z: bardzo doświadczoną, choć wiekową Białorusią (6 bm.) , gospodyniami Walią (8 bm.)  z którą przegrała przed kilkoma tygodniami w Cardiff trzy sparingi oraz odmłodzoną Austrią (9  bm.).  W równorzędnej grupie A znalazły się: Francja, Rosja, Ukraina i Włochy.

Aby marzyć o powrocie do kontynentalnej elity Polska musi w eliminacyjnej części turnieju zająć przynajmniej Ii miejsce. Tylko drużyny, które znajdą się w ścisłym finale awansują do I dywizji.

W br. sukcesem naszej  reprezentacji był start w półfinałowym turnieju Ligi Światowej w Johannesburgu w dniach od 8 do 23 lipca. Mocno odmłodzona ekipa nie zdołała tam wywalczyć awansu ani do finałów LŚ, ani do finałów Mistrzostw Świata. W porównaniu z drużyną. która grała w RPA w 18-osobowym składzie kadry trener Krzysztof Rachwalski  dokooptował dwie rutynowane zawodniczki:  bramkarkę Annę Gabarę ze Startu Brzeziny zastąpi doświadczona Dominika Nowicka z Arminen Wiedeń, a kontuzjowaną Martynę Wypijewską (LKS Rogowo) atakująca  Oriana Walasek z drużyny mistrzyń Polski AZS Politechnika Poznańska. Ta druga po długotrwałej rehabilitacji.

(AK)