Cień szansy polskich hokeistek w LŚ

Polki przegrały 0:2 (0:1) z Irlandkami w swoim trzecim meczu w grupie A półfinałowego turnieju Ligi Światowej w hokeju na trawie w Johannesburgu. Bramki strzeliły: Nicola Evans (10) i Gillian Pinder (39). Po sensacyjnej wczorajszej porażce z Japonią 0:1 (0:0) zdecydowanego faworyta Anglii, w składzie której jest 10 zawodniczek Wielkiej Brytanii, mistrzyń olimpijskich z Rio biało-czerwone, na razie bez choćby jednego punktu, mają cień szansy na awans do ćwierćfinału w RPA. Pozwoliłoby im na to tylko wysokie zwycięstwo w ostatnim spotkaniu w grupie.  A zmierzą się z Japonią (14 bm.). Sama wygrana z Azjatkami nie wystarczy, bo jeszcze dwa kolejne spotkania z Niemcami i Irlandią musiałaby przegrać Anglia. A bez awansu do ćwierćfinału nie będzie wymarzonego, pierwszego startu w finałowym turnieju przyszłorocznych mistrzostw świata w Londynie.

Z Irlandią (15. w rankingu światowym) bardzo mocno odmłodzona Polska (18), bez swoich trzech doświadczonych zawodniczek (Magdaleny Szczurek, Małgorzaty Sztybrych i Oriany Walasek – dwóch ostatnich z powodu kontuzji) przegrała zasłużenie. Rywalki miały przewagę przede wszystkim w I kwarcie. W drugiej połowie Polki desperacko atakowały. Wykonywały w sumie cztery krótkie rogi (Irlandki trzy), ale nawet pierwszego gola na stadionie uniwersytetu Witwatersrand nie strzeliły.

Tabela grupy A

1. Irlandia 3 5 5-3

2. Niemcy 2 4 3-2

3. Japonia 2 4 2-1

4. Anglia 2 3 3-1

5. Polska 3 0 0-6

W równorzędnej grupie B bez punktu jest po 3 meczach Chile, które przegrało z Indiami 0:1 (0:0).