Blisko sensacyjnego remisu polskich hokeistek z Niemkami w LŚ w RPA

Polki, w swoim inauguracyjnym meczu III Rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie w Johannesburgu, z Niemkami - brązowymi medalistkami igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, były bardzo bliskie sensacyjnego remisu. Ostatecznie przegrały 0:1 (0:0) po bramce Elisy Graeve w 42 minucie.

Rywalki były 100-procentowymi faworytkami. Problemem wydawały się tylko rozmiary ich zwycięstwa. W pierwszych dwóch 15-minutowych kwartach miały wyraźną przewagę. Znakomicie jednak w całym spotkaniu spisywała się polska bramkarka. W sumie miała ponad 20 udanych interwencji!

Polki, w mocno odmłodzonym składzie z 8 zawodniczkami mającymi od 17 do 21 lat, z każdą minutą grały odważniej. W trzeciej kwarcie to one przejęły inicjatywę. Niestety pod jej koniec pechowo straciły gola. Piłka, po strzale rywalek odbiła się od słupka trafiając pod nogi znajdującej się tuż przed bramką Graeve. Nie udało się Polkom odrobić straty mimo wykonywania w tej kwarcie dwóch krótkich rogów.

Stawką turnieju półfinałowego LŚ w RPA jest dla Polek pierwszy w historii awans do finałowego turnieju Mistrzostw Świata 2018 w Londynie. Wystarczy – najprawdopodobniej – awans do ćwierćfinału w Johannesburgu gdzie rywalizuje w sumie 10 reprezentacji. W drugim meczu „polskiej” grupy A Japonia zremisowała z Irlandią 1:1 (0:0). Dzisiaj najtrudniejszy w tej fazie mecz dla Polek z Anglią, czyli niemal w całości tworzącej ekipę mistrzyń z Rio Wielkiej Brytanii.

Wyniki równorzędnej grupy B: USA – Chile 1:0 (0:0), RPA – Indie 0:0.

Polacy pierwszymi mistrzami Europy U 16 w hokeju na trawie

Reprezentacja Polski chłopców do lat 16 została pierwszym mistrzem Europy w nowej formule hokeja 5-osobowego. Turniej finałowy odbył się w dniach od 5 do 8 bm. na stadionie COS w Wałczu.

Biało-czerwoni wygrali w grupie z: Litwą 9:1 i Białorusią 6:1. W półfinale pokonali Austrię 4:2 i w finale, również 4:2, Francję.

Brawa dla naszych chłopców i ich trenera Mateusza Grochala, na codzień szkoleniowca Warty Poznań. W 10-osobowej reprezentacji połowę, a więc pięciu stanowili zawodnicy UKS Jedynki Żnin.

Klasyfikacja końcowa ME w Wałczu: 1. Polska, 2. Francja, 3. Austria, 4. Szwajcaria, 5. Turcja, 6. Dania, 7. Ukraina, 8. Białoruś, 9. Walia, 10. Chorwacja, 11. Litwa, 12. Bułgaria, 13. Gruzja, 14. Finlandia.