Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polskie hokeistki pokonane w Cardiff

włącz .

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie przygotowująca się do startu w III Rundzie Ligi Światowej w Johannesburgu (8 - 23 lipca br.) przegrała w weekend sparingowe mecze w Cardiff z Walią 0:3 (0:2), 0:2 (0:1) i 1:2 (0:2) - bramka dla biało-czerwonych Amelii Katerli z holenderskiego Union Nijmegen.

Trener naszej ekipy oraz drużyny mistrzyń Polski AZS Politechnika Poznańska Krzysztof Rachwalski był zadowolony z samej konfrontacji z doświadczonymi wyspiarkami, ale nie ze skuteczności. Istotny wpływ na to miał skład. "Bardzo zauważalny był brak trzech podstawowych zawodniczek: kontuzjowanych Małgorzaty Sztybrych i Oriany Walasek oraz Pauli Sławińskiej. Liczę na to, że Paula zagra w RPA. W osiemnastce w Cardiff połowę stanowiły hokeistki, które nie ukończyły 21 lat. Wśród nich debiutantki:  Roxana Michałowicz z AZS Politechnika Poznańska oraz Sandra Tatarczuk z Kolejarza Gliwice.” – powiedział szkoleniowiec.

W podróż do Johannesburga Polki wystartują 3 lipca. W pierwszej fazie turnieju zmierzą się w grupie kolejno z: dwiema bardzo silnymi drużynami Niemcami i Anglią oraz z Irlandią i Japonią. 5 lipca czeka je sparing z  reprezentacją z drugiej grupy - Chile.

(AK)