Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokejowa batalia o miejsce w czwórce

włącz .

Coraz bliżej końca drugiej fazy rozgrywek o mistrzostwo Polski w hokeju na trawie mężczyzn. Najciekawsza jest walka o ostatnie wolne miejsce w pierwszej czwórce. Aktualnie czwarty jest Start 1954 Gniezno z 16 punktami, przed LKS Gąsawa - 15 i AZS Politechniką Poznańską - 13.

W grupie mistrzowskiej w najbliższą niedzielę, 4 bm. mecze: godz. 11 Start - Grunwald Poznań, 13 Pomorzanin Toruń - LKS Gąsawa, 14 AZS PP - AZS AWF Poznań.

3 drużyny mają po 18 punktów w grupie spadkowej: Warta Poznań (po wygranej 3:0 w zaległym meczu z Polonią w Środzie Wielkopolskiej), LKS Rogowo i Stella Gniezno. Punkt mniej Polonia. Automatycznie spadnie ostatni zespół, a przedostatni czeka baraż z drugim teamem II ligi.

W weekend mecze: 3 czerwca godz. 16 Warta - Stella, 4 czerwca godz. 11 Stella - Rogowo, 14 Warta - Polonia. W najbliższy wtorek, 6 bm. o godz. 19 spotkanie Warty z Rogowem.

2 mecze hokeistek

Dwa mecze rozegrają w weekend drużyny walczące o 41. mistrzostwo Polski kobiet w hokeju na trawie. Najpierw w sobotę, 3 bm. LKS Rogowo na sztucznej murawie w Gąsawie zmierzy się o godz. 16 ze Startem Brzeziny, a dzień później w Brzezinach o godz. 12 rewanż tych samych zespołów. Jeśli Start, będący zdecydowanym faworytem dwumeczu, obydwa spotkania wygra wówczas zakończy pierwszą fazę rywalizacji na pierwszym miejscu. Finałowy turniej, zarówno MP kobiet, jak i mężczyzn na stadionie Grunwaldu w Poznaniu 17 i 18 czerwca.

(AK)