Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polscy hokeiści na trawie bez awansu do III Rundy Ligi Światowej

włącz .

Męska reprezentacja Polski w hokeju na trawie nie awansowała do III Rundy Ligi Światowej. Tym samym zabraknie jej w finałowym turnieju przyszłorocznych Mistrzostw Świata w New Delhi. O tym, że biało-czerwoni (4. miejsce w grupie B) nie będą w II rundzie LŚ w Belfaście walczyć o miejsca od pierwszego do czwartego przesądziła porażka w ostatnim wczorajszym ćwierćfinale z faworytem tej imprezy Irlandią (1. miejsce w gr. A) 1:5 (0:3). Honorowego gola dla Polski przy stanie 0:4 zdobył w 51 min Patryk Bułka. Strzelcy bramek dla Eire: John Mc Kee 2 (20, 58), Shane O’ Donoghue 2 (26, 34 – obie z krótkich rogów) i Eugene Magee (21).

Wyniki pozostałych ćwierćfinałów: Francja (1 B) – Ukraina (4 A) 11:2 (5:0), Walia (2 B) – Włochy (3 A) 3:0 (2:0), Szkocja (3 B) – Austria (2 A) 5:5 (2:2), karne zagrywki 4:2.

Finaliści w Belfaście automatycznie awansują do III Rundy LŚ. Z drużyn  z trzech turniejów (już zakończonego w Bangladeszu, gdzie trzeci był Egipt, trwającego w stolicy Ulsteru oraz w Trynidadzie i Tobago, który rozpocznie się 25 marca br.) premię wywalczy zespół z trzeciego miejsca z najlepszym rankingiem światowym.

Polakom pozostaje rywalizacja o lokaty 5 – 8. Najpierw w sobotę, 18 bm. z Włochami. Jeśli wygrają to o miejsce piąte zmierzą się ze zwycięzcą meczu Austria – Ukraina. W półfinałach spotkania: Irlandia – Walia i Szkocja – Francja. Zwycięzcy zagrają w finale, a pokonani w meczu o trzecie miejsce.