Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Nikłe szanse polskich hokeistów w Belfaście

włącz .

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 (0:1) ze Szkocją ostatni mecz w grupie B turnieju II Rundy Ligi Światowej w Belfaście w hokeju na trawie mężczyzn. Honorowego gola dla biało-czerwonych zdobył Dominik Kotulski wyrównując w 33 min na 1:1. Obydwie bramki dla Szkocji strzelił Alan Forsyth (2, 56).

W grupie Polacy nie zdobyli ani jednego punktu. Wcześniej ulegli po 1:3 Walii i Francji. Zdecydowało o tym przede wszystkim  bardzo małe doświadczenie przeszło połowy 18-osobowej ekipy. Dwóch zawodników debiutowało w reprezentacji w Belfaście. Trzech kolejnych zagrało wcześniej dwa mecze. A pięciu kolejnych wystąpiło w narodowym zespole w od pięciu do trzynastu spotkaniach. Tego nie równoważy obecność w kadrze czterech bardzo doświadczonych hokeistów. Mateusz Poltaszewski, Michał Raciniewski i Bartosz Żywiczka mają na koncie ponad 100 spotkań, a Paweł Bratkowski – 97.

Mimo zajęcia w grupie ostatniego miejsca system rozgrywek Ligi Światowej daje Polakom szansę awansu do pierwszej czwórki w Belfaście. Warunek - muszą wygrać ze zwycięzcą równorzędnej grupy A – Irlandią, jedynym zespołem w Belfaście, który uczestniczył w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Tylko drużyny, które wygrają w czwartkowych ćwierćfinałach walczyć będą o miejsce w pierwszej czwórce. Finaliści ze stolicy Ulsteru automatycznie awansują do ostatniej kwalifikacji do przyszłorocznego turnieju finałowego w New Delhi. Dołączą do nich zespoły z trzecich miejsc z najlepszym rankingiem światowym z trzech turniejów II Rundy LŚ: zakończonego w Bangladeszu, trwającego w Belfaście oraz w Trinidadzie i Tobago, który rozpocznie się 25 bm.

Tabela grupy A

1.            Irlandia3             8             11-3

2.            Austria  3             6             6-4

3.            Włochy3             4             7-4

4.            Ukraina                3             0             6-19

Tabela grupy B

1.            Francja3             9             7-2

2.            Walia     3             5             5-4

3.            Szkocja3             4             5-6

4.            Polska   3             0             3-8

Terminarz czwartkowych ćwierćfinałów: Francja (1 B) – Ukraina (4 A), Walia (2 B) – Włochy (3 A), Austria (2 A) – Szkocja (3 B), Irlandia (1 A) – Polska (4 B).