Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Radość polskich hokeistek w Walencji

włącz .

Już okazałe zwycięstwo 3:0 z Ukrainą w półfinale II rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie w Walencji dał Polkom awans do finału. W decydującym meczu biało-czerwone uległy  po dobrej grze faworytkom turnieju Hiszpankom 0:2 (0:1). Bramkistrzeliły: Beatriz Perez (9) i Begona Garcia (56). A więc na 4 minuty przed końcem nasze hokeistki przegrywały 0:1.

Przypominamy, że jedynie finalistki turnieju w Walencji miały zagwarantowany start w III Rundzie LŚ. Dwa turnieje III Rundy LŚ zostaną rozegrane w czerwcu br. w Brukseli i w lipcu w RPA w Johannesburgu. Finałowy turniej MŚ odbędzie się w 2018 roku w Londynie. Przed biało-czerwonymi otwierają się szanse na awans do finałów Mistrzostw Świata w których wcześniej nigdy w MŚ nie grały.

W osiemnastce na Walencję siedem zawodniczek reprezentuje zespół mistrzyń Polski - AZS Politechnikę Poznańską. Trenerem tej drużyny i kadry jest Krzysztof Rachwalski. Szkoleniowiec nie krył satysfakcji po sukcesie w Hiszpanii. - Godzi się przypomnieć, iż dziewczyny awansowały - powiedział - mimo, że ze względu na mroźną aurę oraz ograniczenia finansowe przygotowywały się do startu w Walencji w najtrudniejszych warunkach. W praktyce nie mogły  trenować na otwartych boiskach.

Pozostałe wyniki ostatniego dnia turnieju II Rundy LŚ: o lokaty 7/8 Ghana - Turcja 2:3 (2:1), 5/6 Rosja - Czechy 2:3 (0:2), o 3/4 Szkocja - Ukraina 1:0 (1:0). Teoretycznie wyspiarki mają jeszcze szanse awansu do III Rundy LŚ. Decydować będzie aktualny ranking FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja).