Dwa porażki hokeistów Grunwaldu w PEMK w Wiedniu

Grunwald Poznań, mistrz Polski w halowej odmianie hokeja na trawie z 2016 roku w pierwszym dniu turnieju I dywizji Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w Wiedniu, przegrał w grupie A zarówno z jednym z faworytów niemieckim Uhlenhorster Muelheim 5:7, jak i z rosyjskim Dinamem Stroitielem Jekaterynburg 3:5. W sobotę ostatni mecz z angielskim East Grinstead.  Wyspiarze ulegli ekipie niemieckiej aż 2:10.

Z grona elity spadną do II dywizji dwa ostatnie zespoły. Grunwald, jeśli pokona Anglików,  a Dinamo przegra różnicą większą niż trzy bramki z Muelheim, będzie walczył o miejsca 1-4. Jeśli nie o 5-8.

Z Niemcami wojskowi przegrywali 0:2 i 1:3, ale do przerwy doprowadzili do stanu 4:3 strzelając 3 bramki w 4 ostatnich minutach. Mieli szanse na remis. Grali jednak nieskutecznie i ulegli silnym rywalom.

Dinamo, po porażce z East Grinstead 4:6, w meczu z Grunwaldem postawiło na twardą obronę i szybkie kontrataki. To dało im wygraną, choć wojskowi prowadzili 1:0 i dwukrotnie remisowali (2:2 i 3:3). Szukali też szczęścia w krótkich rogach, ale z trzech wykorzystali tylko jeden.

Grupa A. East Grinstead – Dinamo Stroitiel Jekaterynburg 6:4 (3:2), Uhlenhorster Muelheim – Grunwald 7:5 (3:4) Benedikt Fuerk 2 (2, 26), Malte Helwig 2 (7. 37), Tilo Stralkowski 2 (15-kr, 33 k), Tobias Matania (29 kr) – Mateusz Poltaszewski 2 (18, 20), Paweł Bratkowski (12 kr), Mateusz Hulbój (17), Tomasz Dutkiewicz (33), Grunwald – Dinamo 3:5 (2:3) Karol Majchrzak (3), Michał Kasprzyk (17 kr), A. Mikuła (28) – Jauheni Mikejczyk 2 (4, 37), Aleksandr Agafończew (5), Artem Borisow (18), Artur Nadyrsin (36), East Grinstead – Muelheim 2:10 (0:8).