Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polskie hokeistki w półfinale LŚ zagrają z Ukrainą

włącz .

Zgodnie z przewidywaniami reprezentacja Polski pokonała w ćwierćfinale 2:1 (0:0) Turcję i awansowała do półfinału II Rundy Ligi Światowej kobiet w hokeju na trawie. Bramki dla faworytek strzeliły: Magdalena Zagajska (47) i Marlena Rybacha (51-krótki róg), a honorową dla pokonanych Perihan Kuecuekkoc (60 kr).

- Najważniejsze jest zwycięstwo, choć przypuszczano, że będzie ono okazałe. Turczynki w grupie A przegrały wszystkie mecze. Straciły aż siedemnaście bramek, a nie strzeliły żadnej. Nasza drużyna, która w równorzędnej grupie B zajęła pierwsze miejsce, dopiero w ostatniej, 15-minutowej kwarcie zdobyła zwycięskie gole. Teraz w sobotę czeka nas półfinał z Ukrainą. W grupie biało-czerwone wygrały z tym zespołem 3:2. Stawką spotkania jest awans do finału w Walencji. Zarazem przejście do III Rundy Ligi Światowej i wówczas - powiedział trener Polek Krzysztof Rachwalski - szansa walki o udział w finałach Mistrzostw Świata w 2018 roku w Londynie.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów: Szkocja (2 B) - Rosja (3 A) 2:1 (2:0), Hiszpania (1 A) -  Ghana (4 B) 7:0 (5:0), Czechy (2 A) - Ukraina (3 B) 0:1 (0:0). Pary półfinałowe: Ukraina - Polska i Hiszpania - Szkocja. Pozostałe drużyny zagrają o miejsca 5-8: Ghana z Rosją i Czechy z Turcją.