Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polki zagrają z Turczynkami w ćwierćfinale II Rundy LŚ w hokeju na trawie

włącz .

Polki w czwartkowym ćwierćfinale (9 bm.) turnieju II Rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie w Walencji zagrają z Turczynkami. To niespodzianka ponieważ wydawało się, że najlepsza w grupie B będzie silna reprezentacja Szkocji, która wcześniej pokonała po 1:0 Ghanę i biało-czerwone. Tymczasem wyspiarki uległy w ostatniej minucie 1:2 (1:0) Ukrainkom. W pierwszym wtorkowym meczu grupy B Polska pewnie pokonała 3:0 (1:0) Ghanę. Bramki, wszystkie z krótkich rogów strzeliły: Marlena Rybacha (19), Monika Polewczak (42) i Daria Skoraszewska (51). Te wyniki sprawiły, że Polska zajęła w grupie B pierwsze miejsce dzięki korzystniejszej różnicy bramek przed Szkocją - po 6 pkt., Ukrainą - 4 i Ghaną - 2.

W tej sytuacji biało-czerwone zmierzą się z ostatnią w grupie A Turcją, która przegrała wszystkie mecze i nie strzeliła w Walencji bramki. Zaskoczony takim obrotem wydarzeń był polski trener Krzysztof Rachwalski:  "Przypuszczałem, że w ćwierćfinale zagramy z Rosją albo Czechami. Nie wolno nam jednak teraz podejść do spotkania z Turcją bez należytej koncentracji. W ćwierćfinałach, przynajmniej teoretycznie, wszystkie drużyny mają równe szanse na awans do półfinału."

W równorzędnej grupie A Hiszpania pokonała Turcję 6:0 (2:0), a Rosja uległa Czechom 2:3 (2:1). Kolejność w tej grupie: 1. Hiszpania 9 pkt., 2. Czechy 6, 3. Rosja 3, 4. Turcja 0.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe: Hiszpania - Ghana, Czechy - Ukraina i Rosja - Szkocja.

Jeśli Polki awansują do półfinału to zagrają ze zwycięzcą pary Czechy - Ukraina. Finalistki turnieju w Walencji mają zapewniony udział w III Rundzie LŚ w której walczyć będą o kwalifikację do przyszłorocznych MŚ w których zagra 16 reprezentacji. Minimalne szanse na awans do III Rundy z Walencji mieć będzie drużyna, która zajmie tam trzecie miejsce. Zadecyduje ranking FIH (Międzynarodowej Federacji Hokejowej).