Polskie hokeistki pokonały Ukrainki

Polska pokonała w 3:2 (1:1) Ukrainę w pierwszym meczu grupowym turnieju II Rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie kobiet w Walencji. Dwie bramki strzeliła zawodniczka mistrzyń kraju AZS Politechniki Poznańskiej Magdalena Zagajska (33, 48), a jedną z krótkiego rogu Marlena Rybacha (18). Obydwie dla rywalek Jewhienija Kernoz (15-karny, 59). Grano w czterech kwartach po 15 minut każda.

Biało-czerwone, choć rozpoczęły sobotni mecz od 0:1 szybko doprowadziły do wyrównania. A w IV kwarcie prowadziły już 3:1. Zwycięstwo z Ukrainą było udanym rewanżem za porażkę 0:1 z tą reprezentacją w I Rundzie LŚ na przełomie sierpnia i września 2016 r. w Pradze.

W drugim spotkaniu grupy B Szkocja wygrała 1:0 (1:0) z Ghaną. W niedzielę, 5 lutego Polki zagrają z wyspiarkami, a dwa dni później z Ghaną.

Wyniki pierwszych spotkań równorzędnej grupy A: Czechy - Turcja 4:0 (0:0). Hiszpania - Rosja 8:4 (4:2).

Dwa najlepsze zespoły z Walencji awansują do III Rundy LŚ. Trzeci ewentualnie. O tym decydować będzie aktualny ranking FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja).