Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Finałowy turniej MP w hokeju halowym seniorów w Bydgoszczy

włącz .

Finałowy turniej 57. Mistrzostw Polski seniorów w hokeju halowym odbędzie się 28 i 29 stycznia w Bydgoszczy w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Kromera 11. W końcowej fazie rywalizacji wezmą udział zwycięzcy grup: A - Grunwald Poznań (obrońca tytułu), B - Pomorzanin Toruń  i C - LKS Gąsawa oraz drużyny, które wygrały spotkania barażowe: AZS AWF Poznań, Start 1954 Gniezno i AZS Politechnika Poznańska.

W sobotę odbędzie się 6 spotkań w dwóch podgrupach, które powstały na podstawie rankingu poprzednich HMP, paragrafu 41 regulaminu rozgrywek HMP sezonu 2016/ 2017 i zgodnie z kluczem Europejskiej Federacji Hokeja. W podgrupie D znalazły się: Grunwald, AZS AWF i Start, a w podgrupie E: Pomorzanin, LKS Gąsawa i AZS PP. W niedzielę najpierw mecz o brąz drużyn z drugich miejsc w podgrupach, a potem finał z udziałem najlepszych w podgrupach. Nie będzie spotkania trzecich zespołów w podgrupach, które zostaną sklasyfikowane ex aequo na miejscach piątym i szóstym.

Terminarz. Sobota godz. 11 Pomorzanin - Gąsawa, 12.15 Grunwald - AZS AWF, 13.30 Gąsawa - AZS PP, 14.45 AZS AWF - Start, 16.30 AZS PP - Pomorzanin, 17.45 Start - Grunwald. Niedziela godz. 10 mecz o trzecie miejsce, 11.45 finał.