Porażka i zwycięstwo Polek w ME do lat 21 w hokeju halowym

Od porażki 0:3 (0:2) z Białorusią w grupie B rozpoczęła swój start w ME do lat 21 w Wiedniu w hokeju halowym kobieca reprezentacja Polski. W drugim spotkaniu biało-czerwone przegrywały do przerwy 0:2 z gospodyniami finałowego turnieju, ale po przerwie w 4 minutach odrobiły straty po dwóch bramkach Karoliny Grochowalskiej (21 min-krótki róg, 25) i jednej Bianki Strubbe (22). Dzięki temu z 3 punktami biało-czerwone zajmują drugie miejsce w swojej grupie. W sobotę, 21 stycznia w ostatnim spotkaniu w tej fazie rywalizacji, zmierzą się ze Szwajcarią mającą 2 punkty po remisach z Austrią 2:2 (1:0) i Białorusią 2:2 (1:0).

Polki przed dwoma laty w Pradze wywalczyły wicemistrzostwo. Dwie pierwsze drużyny z grup będą walczyć o lokaty 1-4, a pozostałe o 5-8. Dwie ostatnie opuszczą grono 8 najlepszych zespołów na kontynencie.

Wyniki równorzędnej grupy A: Turcja - Włochy 3:4 (1:3), Rosja - Czechy 3:5 (1:3), Czechy - Włochy 1:1 (0:1), Turcja - Rosja 4:7 (3:2).