Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeistki w ME U-21 w Wiedniu

włącz .

Polacy wywalczyli w minioną niedzielę mistrzostwo Europy do lat 21 w halowym hokeju w Lizbonie. Teraz pora na udział w zmaganiach 8 najlepszych reprezentacji kobiecych w młodzieżowych ME w Wiedniu (20 - 22 bm.).

Znacznie odmłodzona drużyna Polek (średnia wieku 17,8 lat) broni wicemistrzostwa wywalczonego przed dwoma laty w Pradze. W 12-osobowym zespole znalazły się 4 zawodniczki z AZS Politechnika Poznańska (dwie równocześnie z SMS Poznań). Po długiej przerwie pojawiły się w składzie również dwie hokeistki z Górnego Śląska.

A oto dwunastka wybrańczyń trenera Krzysztofa Rachwalskiego: bramkarki Klaudia Głowacka (Start Brzeziny) i Nicole Chruszcz (Kolejarz Gliwice/ SMS Poznań), zawodniczki z pola: Roxana Michałowicz i Natalia Suszyńska (obie AZS PP/ SMS Poznań), Adriana Misiak i Anita Plewa (obie LKS Rogowo),  Daria Skoraszewska i Bianca Strubbe (obie AZS PP), Julia Balcerzak (LKS Gąsawa), Karolina Grochowalska (Start Brzeziny), Monika Polewczak (Bremen HC, Niemcy) i Pualina Reder (Siemianowiczanka. Cztery z nich grały przed dwoma laty w ME w Pradze: Grochowalska, Misiak, Polewczak i Strubbe.

W I fazie w grupie B Polki zmierzą się z: Białorusią i z Austrią (w piątek) oraz przed południem w sobotę ze Szwajcarią. W równorzędnej grupie A znalazły się: Czechy, Rosja, Włochy i Turcja.

Wieczorem w sobotę i w niedzielę mecze o miejsca 1-4 i 5-8 w końcowej klasyfikacji.

(AK)