Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Gwiazdka minihokeja‘2016. Turnieje nadziei

włącz .

KS Warta Poznań oraz Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 26 w Poznaniu dbają o podtrzymanie grudniowych tradycji w hokeju halowym. W dniach od 9 do 11 bm. odbędzie się w hali Warty przy ul. Droga Dębińska 12 XXII Międzynarodowy Turniej Minihokeja Dzieci (z rocznika 2004 i młodszych) „Gwiazdka 2016” pod patronatem prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Weźmie w nim udział 16 drużyn, w tym 4 zagraniczne. To najstarsza impreza w hokeju halowym w tej kategorii wiekowej w Polsce

Natomiast w najbliższy piątek i w sobotę (9 i 10 bm.) zostanie rozegrany IV Międzynarodowy Turniej Juniorów Młodszych Hokeja Halowego Miast w hali „Chwiałka” w Poznaniu przy ul. Chwiałkowskiego 34.  Rywalizować będzie 8 zespołów, w tym 3 zagraniczne (z rocznika 2001 i młodszych).

Pomysłodawcą obydwu imprezy jest Hieronim Stawujak - były wielokrotny mistrz Polski z Wartą Poznań, kierownik Sekcji Hokeja na Trawie w tymże klubie. Postać wyjątkowa jeśli o szkolenie narybku w tej dyscyplinie sportu. Niedawno święcił 20-lecie narodzin UKS SP 26 w Poznaniu.

Organizatorami turnieju dzieci są: KS Warta Poznań i UKS SP 26 Poznań. Współorganizatorami: Urząd Miasta Poznania – Wydział Sportu, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Berwińskiego w Poznaniu oraz Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie. Natomiast partnerami są: Rada Osiedla św. Łazarza w Poznaniu i Polski Związek Hokeja na Trawie.

W grupie A dziecięcego turnieju zagrają: KS Warta I Poznań, Drewlanka Korosten (Ukraina), KS Lipno Stęszew i zespół dziewcząt z Novej Dubnicy (Słowacja), w gr. B: UKS SP 26 II Poznań, SP 5 Swarzędz, HC Korosten (Ukraina) i Skrzaty Poznań, w gr. C: UKS Swarek Swarzędz, WKS Grunwald I Poznań, KS Warta II Poznań  i UKS SP 26 I Poznań oraz w gr. D: SP 85 Poznań, WKS Grunwald II Poznań, HC Politechnik Korosten (Ukraina) i KS Polonia Środa Wielkopolska.

Terminarz gier.

9 grudnia (piątek) godz. 9 – 15. 10 XII eliminacje w grupach. 10 grudnia (sobota) godz. 10-16 mecze półfinałowe. 11 grudnia (niedziela) godz. 9 – 14 spotkania finałowe o miejsca od pierwszego do szesnastego

Organizatorami turnieju juniorów młodszych są: KS Warta Poznań, UKS SP 26 Poznań, SP 26 Poznań oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych  Poznań. Współorganizatorami: UM Poznania – Wydział Sportu, Klub Olimpijczyka PZHT i Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie. Partnerem imprezy jest Polski Związek Hokeja na Trawie.

W grupie A znalazły się: Poznań I (Warta), Siaulai (Litwa), Gniezno (UKH Start  1954 Gniezno) i zespół dziewcząt z Novej Dubnicy (Słowacja), a w grupie B: Poznań II (UKS SP 26 Poznań), Hradec Kralove (Czechy), Poznań (drużyna dziewcząt) oraz LKS Gąsawa. Drużyny dziewcząt rozpoczną turniej z trzema dodatkowymi punktami.

Terminarz gier.

9 grudnia (piątek) godz. 9 – 14.30 – spotkania w grupach. 10 grudnia (sobota)  godz. 9 - 12.30 – mecze półfinałowe o miejsca 1-4 i 5-8 oraz spotkania o lokaty w końcowej klasyfikacji (1-8).

Media Życzliwe hokejowym imprezom dzieci i juniorów młodszych: redakcja „Głosu Wielkpolskiego”, redakcja TVP Poznań, rozgłośnia Radia Merkury, redakcja „Naszego Głosu Poznańskiego”, portal Kibic Poznański (kibicpoznanski.pl) i redakcja periodyktu „Aspekty Kulturalne”.

Media Życzliwe hokejowym imprezom dzieci i juniorów młodszych: redakcja „Głosu Wielkpolskiego”, redakcja TVP Poznań, rozgłośnia Radia Merkury, redakcja „Naszego Głosu Poznańskiego”, portal Kibic Poznański (kibicpoznanski.pl) i redakcja periodyktu „Aspekty Kulturalne”.