Europejskie progi za wysokie dla AZS AWF Poznań

Wicemistrz Polski w hokeju na trawie mężczyzn otrzymał surową lekcję ze strony silnych rywali w I rundzie 10. edycji Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy grano w irlandzkim Banbridge. W jednej z czterech 3-drużynowych grup najpierw przegrał w piątek 1:8 (0:2) z angielskim Holocombe HC, a wczoraj uległ 1:7 (0:5) triumfatorowi LM w sezonie 2015/ 2016 renomowanemu zespołowi Kampong Utrecht. Jedynego gola dla akademików strzelił w 37 min Oskar Bator, a bramki dla rywali: Martin Havenga 3 (9,11,35 k), Constantijn Jonker 2 (1,21), Robert Kemperman (19) i Luijkx Jasper (52). AZS zagrał słabiej, mało odważnie w I połowie, a najlepiej w 3. kwarcie, którą zremisował 1:1.

W grupie A, w której występował wicemistrz Polski, w sobotę Kampong z trudem pokonał Holocombe 2:1 (0:1). Dzięki temu drużyna holenderska awansowała do grona 16 najlepszych zespołów na kontynencie.

Wyniki pozostałych sobotnich i niedzielnych spotkań w Banbridge. Zwycięzcy awansowali do 1/16. Gr. B Uhlenhorster HC Hamburg - Amsicora Cagliari 12:1 (6:0), UHC - Cardiff 3:1 (2:0). 1. Hamburg 10 pkt., 2. Cardiff 6, 3. Amsicora 0. Gr. C Saint Germain Paryż  - Banbridge HC 0:2 (0:2), Royal Leopold (Belgia)- Banbridge 3:3 (1:1) 1. Banbridge 7 pkt. br. 5-3, 2. Royal Leopold 7 pkt. 7-6, 3. Saint Germain Paryż 2. Gr. D Atletic Terrassa (Hiszpania) - Dynamo Kazań 4:4 (2:3), Atletic - Bromac Kelburne (Szkocja) 3:2 (1:1) 1. Atletic 7 pkt., 2. Bromac 6, 3. Dynamo 3.

Spotkania 1/16 LM odbędą się w Banbridge w dniach od 14 do 17 kwietnia 2017 roku. Stawkę 12 rozstawionych zespołów, wśród nich znalazł się mistrz Polski - Grunwald Poznań, uzupełnił kwartet drużyn z walczących w I rundzie kwalifikacyjnej w dniach od 7 do 9 bm.