Falstart hokejowego wicemistrza w Lidze Mistrzów

Wicemistrz Polski w hokeju na trawie AZS AWF Poznań od bardzo wysokiej porażki 1:8 (0:2) z angielskim Holocombe HC rozpoczął rywalizację w I rundzie grupy A Ligi Mistrzów w irlandzkim Banbridge. Honorowego gola w 50 minucie, przy stanie 0:6, zdobył z rzutu karnego Patryk Pawlak. Bramki dla rywali: Harry Trusler 3 (8, 42, 50), Samuel Ward 3 (38, 43, 57), Nicolas Bandurak (28) i Robert Field (52, z krótkiego rogu).

Do przerwy Polacy grali przyzwoicie. Już wówczas lepiej prezentowali się przeciwnicy. W trzeciej i czwartej kwarcie AZS AWF stracił po trzy bramki.

W sobotę debiutujący w LM Holocombe zagra z triumfatorem poprzedniej edycji drużyną Kampong Utrecht. W niedzielę. 9 bm. akademicy zmierzą się o 14.30 z zespołem holenderskim.

Wyniki piątkowych spotkań w pozostałych grupach w Banbridge. Gr. B Cardiff&Met - Amsicora Cagliari 5:0. Gr. C Bromac Kelburne (Szkocja) - Dynamo Kazań 3:1, Grupa D Royal Leopold (Belgia) - Saint Germain Paryż 4:3.

Do 1/8 awansują zwycięzcy grup w Banbridge. Mistrz Polski Grunwald Poznań przystąpi do rywalizacji w LM na wiosnę 2017 roku.