Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Surowy egzamin wicemistrza Polski w hokejowej Lidze Mistrzów

włącz .

Ciężki egzamin w I rundzie czyli w liczącej po 3 drużyny grupowej fazie Ligi Mistrzów w hokeju na trawie czeka wicemistrza Polski. Zespół AZS AWF Poznań w dniach od 7 do 9 bm. walczyć będzie z obrońcą tytułu klubowego czempiona z 2016 r.  drużyną Kampong Utrecht oraz angielskim Holocombe HC. Do dalszej fazy, z każdej z czterech grup, awansują zwycięzcy. W 10. edycji LM po raz pierwszy do rywalizacji dojdzie w irlandzkim Banbridge.

AZS AWF po raz drugi zagra z najlepszymi w Europie. W sezonie 2009/ 2010 w Paryżu, po zajęciu trzeciego miejsca w polskiej ekstraklasie, zastąpił ówczesnego wicemistrza kraju Pocztowca Poznań, który borykał się z trudnościami finansowo-organizacyjnymi. Trzy lata później, po 80. latach istnienia Pocztowiec przestał istnieć. Wyprawa AZS AWF do stolicy Francji zakończyła się porażkami z angielskim East Grinstaed 1:4 oraz AH&BC Amsterdam 0:6.

Trener AZS AWF Jacek Adrian zdaje sobie sprawę z tego, że jego bardzo młodych podopiecznych czeka bardzo trudny sprawdzian. „ Wprawdzie Holocombe z którym zagramy w piątek jest nowicjuszem, ale angielski hokej ma wyższe notowania aniżeli nasz. A niedzielny rywal to utytułowany zespół holenderski. Taki z najwyższej półki.”

Przed wyprawą na zieloną wyspę akademicy, którzy w br. po raz pierwszy sięgnęli po wicemistrzostwo kraju, rozegrali sparing z liderem ekstraklasy i obrońcą tytułu Grunwaldem Poznań. Grano, tak jak w LM 4 x 15 minut. Grunwald zwyciężył 2:1.

Wojskowi do rywalizacji w LM przystąpią w marcu 2017 r. w 1/8 finału.