Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Awans polskich hokeistek na trawie do II rundy Ligi Światowej

włącz .

Kobieca reprezentacja Polski kobiet awansowała do II rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie w Pradze. W sobotę pokonała Czechy 3:2 (3:0) po dwóch bramkach Oriany Walasek i Amelii Katerli, a w ostatnim meczu turnieju w niedzielę Litwę 2:1 (2:0) po golach Magdaleny Zagajskiej i Katerli. Dzięki temu po trzech zwycięstwach (z Turcją wygrała 4:0) i jednej porażce (0:1 z Ukrainą) zajęła drugie, premiowane awansem miejsce w turnieju. W ostatnim niedzielnym meczu Czechy pokonały Ukrainę 5:1 (3:0).

Połowę liczącej 18 zawodniczek reprezentacji stanowią hokeistki aktualnych mistrzyń Polski - AZS Politechniki Poznańskiej. Z kolei 5 gra w klubach zachodniej Europy.

- Poprawiliśmy grę w defensywie. Straciliśmy najmniej goli. Gorzej było z wykorzystywaniem sytuacji podbramkowych. Awans wywalczyliśmy, ale pozostał lekki niedosyt, bo chcieliśmy w Pradze wygrać - powiedział Krzysztof Rachwalski, trener reprezentacji.

Do II rundy LŚ, która zostanie rozegrana w 2017 roku w Walencji, z Pragi awansowały trzy  pierwsze drużyny. Aby przejść dalej i wywalczyć prawo gry w finałowym turnieju MŚ 2018 trzeba zająć w Hiszpanii jedno z dwóch pierwszych miejsc.

Tabela

1. Czechy 4 9 18-6

2. Polska 4 9 9-4

3. Ukraina 4 8 6-8

4. Litwa 4 2 4-10

5. Turcja 4 2 4-13

(AK)