Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Walka o hokejowy play off i uniknięcie barażu

włącz .

Sobotnia konfrontacja (godz. 18)czwartego w tabeli ekstraklasy hokeja na trawie Startu 1954 Gniezno (24 pkt.) z piątym LKS Gąsawa (23 pkt.)zapowiada się w weekend najciekawiej. Poza tym odbędą się mecze: w sobotę Polonia Środa Wielkopolska - AZS AWF Poznań (godz. 13), Stella Gniezno - Pomorzanin Toruń (16.00) i Siemianowiczanka - AZS Politechnika Poznańska (18.00) oraz w niedzielę: Grunwald Poznań (lider, obrońca tytułu z kompletem punktów) - AZS AWF (12.00), Stella - Start (14.00) i Siemianowiczanka - Polonia (14.00).

W zaległym spotkaniu w Tarnowskich Górach outsider Ósemka przegrał w derbach Śląska z przedostatnią Siemianowiczanką 3:5 (1:3). Zwycięstwo gości sprawiło, że teraz mają oni 10 punktów. A więc o pięć oczek więcej niż Ósemka oraz o trzy mniej niż wyprzedzająca Polonia Środa Wielkopolska i o pięć mniej niż Stella Gniezno. Do II ligi automatycznie spada z grona najlepszych ostatni zespół. Natomiast dziewiąty czeka baraż z drugą drużyną drugiego frontu: LKS Rogowo lub Polonią Skierniewice.

Zarówno Siemianowiczanka jak i Polonia, nie mówiąc o Stelli chciałyby uniknąć barażu. Ślązacy, dzisiaj znajdujący się z tej trójki w najgorszej sytuacji, goszczą u siebie grający w kratkę AZS Politechnika Poznańska i Polonię. Drużyna ze Środy ma w sobotę u siebie trudny mecz z walczącym o drugie miejsce przed play off zespołem AZS AWF Poznań.

(AK)