Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeiści Warty powrócili do grona najlepszych

włącz .

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi w hokeju na trawie mężczyzn drużyna Warty Poznań wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przesądziło o tym dwucyfrowe zwycięstwo 12:2 (7:1)z drugą w tabeli Polonią Skierniewice.

Rozmiary wygranej zaskakują. Wcześniej w I rundzie w Poznaniu Warta pokonała Polonię 3:1 oraz po remisie 2:2 w Skierniewicach uległa jej w karnych zagrywkach 3:4. A w pierwszym spotkaniu II rundy "zieloni" znowu zremisowali w Skierniewicach 2:2, lecz tym razem pokonali rywali w karnych zagrywkach 2:0.

Po rozgromieniu Polonii Warta ma w dorobku 36 punktów. O 12 pkt. wyprzedza skierniewiczan. Polonii pozostaje walka o utrzymanie w II lidze drugiego miejsca ze spadkowiczem z ekstraklasy LKS Rogowo. Aktualnie drużyna ze Skierniewic ma 3 punkty przewagi nad LKS.

Warta, oparta na wychowankach, mocno odmłodzona, z grającym młodym trenerem Mateuszem Grochalem, wróciła do grona najlepszych po rocznej w nim nieobecności. Dla przypomnienia "zieloni" są najstarszą istniejącą od swych narodzin (w 1923 roku) hokejowych zespołów w kraju.

(AK)