Zepsuta Wielkanoc hokeistów Grunwaldu w Amsterdamie

10 lat istnieje europejska Liga Mistrzów w hokeju na trawie. Regularnie uczestniczące w tych rozgrywkach polskie zespoły nigdy nie awansowały do półfinałów. Aktualny, 19-krotny mistrz Polski Grunwald Poznań po raz trzeci dotarł do ćwierćfinałów. Choć do przerwy w Amsterdamie, a nawet po trzeciej kwarcie, prowadził niespodziewanie 2:1 z obrońcą mistrzowskiego tytułu w Belgii - KHC Leuven, w ostatniej kwarcie dał sobie strzelić w 10 minutach aż 6 bramek (!) i zdecydowanie przegrał to spotkanie 2:7.

Długo wojskowym dopisywało szczęście. Świetnie też bronił doświadczony bramkarz Mariusz Chyła. Widać jednak było już w III kwarcie (każda po 15 minut), że coraz wyraźniej drużynie trenera Jerzego Wybieralskiego brakuje sił. Niestety polska ekstraklasa startuje dopiero w kwietniu.

W półfinale, z Atletic Terrassa, który po remisie 1:1 pokonał 3:2 w karnych zagrywkach KHC Dragons Antwerpia, zmierzy się Leuven. Wyniki dwóch pozostałych ćwierćfinałów: Rot-Weiss Koeln - Uhlenhorster Hamburg 5:3 (3:2), Racing Club de France Paryż - Kampong Utrecht 1:6 (0:3). Tak więc drugą parę półfinalistową tworzą Koeln i Kampong. Final Four w połowie maja br. w Barcelonie.

Grunwald Poznań - KHC Leuven 2:7 (2:1)

Bramki: Waldemar Rataj (17), Tomasz Dutkiewicz (30, krótki róg) - Tommy Willems 2 (53, 56), Guillerme Garcia (15), Tom Genestet (48 kr), Guillaume Deront (49), Tom De Groot (56 kr) i Fabrice Bourdeaud'hui (58)