Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Rekordowy szesnasty tytuł hokeistów Grunwaldu

włącz .

Grunwald Poznań po raz 16. w historii i siódmy z kolei wywalczył tytuł  mistrza kraju w hokeju halowym. Tym samym stał się samodzielnym liderem po 56. Mistrzostwach Polski, a także wyrównał dotychczas rekordowych 7 kolejnych zwycięstw w walce o złoto Pocztowca Poznań w latach 1994 - 2001. W finale w Poznaniu wojskowi pokonali Pomorzanina Toruń 6:4 (3:2).

Dzielne „pierniki” po raz czwarty z kolei usiłowały odebrać tytuł Grunwaldowi. I znowu im się to nie udało. Byli jednak bardzo bliscy sukcesu. Przy remisie 4:4 Krystian Makowski z Pomorzanina, zdobywca Złotej Laski PZHT i redakcji „Sportu” z 35 zdobytymi bramkami,  wykonywał rzut karny. Rutynowany Mariusz Chyła, golkiper wojskowych, nie dał się jednak pokonać. Potem bramki strzelone przez najlepszego zawodnika decydujących spotkań MP Mateusza Poltaszewskiego i Tomasza Marcinkowskiego najlepszemu bramkarzowi w walce o najwyższe miejsce na podium Michałowi Śliwińskiemu przesądziły o triumfie Grunwaldu.

Po srebro zespół toruński sięgnął po raz piętnasty. Natomiast brąz, po raz trzeci, dla młodego teamu LKS Gąsawa, który pewnie wygrał decydujący o miejscu na podium z AZS AWF Poznań 7:3.  Puchar Fair Play dla Pomorzanina.

- Nie wolno marnować rzutu karnego, który mógł przesądzić o naszym mistrzostwie. Dlatego pozostanie mi na długo duży niedosyt. Myślę jednak, że jesteśmy coraz bliżsi zwycięstwa z Grunwaldem w decydującym meczu mistrzostw – powiedział Krystian Makowski.

- Pomorzanin świetnie gra w hali. Bardzo wysoko postawił nam poprzeczkę. My byliśmy bardzo nieskuteczni. Z trudem, ale po raz kolejny zdobyliśmy złoto – powiedział jeden z najbardziej doświadczonych hokeistów Grunwaldu Tomasz Dutkiewicz.

Mecz o miejsca na podium

O brąz

LKS Gąsawa – AZS AWF Poznań7:3 (2:1)

Gruszczyński – 4 (24, 40 k, 45, 48), Mateusz Mazany – 2 (47, 48), M. Wrzesiński (6) – Ł. Kosmaczewski (25), P. Pawlak (40 k), R. Nojgebauer (57)

Finał

Grunwald Poznań – Pomorzanin Toruń 6:4 (3:2)

A. Mikuła – 2 (7, 13), Dutkiewicz – 2 (12 kr, 38 k), Mateusz Poltaszewski (57), T. Marcinkowski (59) – K. Makowski 2 (12, 43), Raciniewski (27), Szrejter (49)

(AK)