Wygrana i remis Grunwaldu w PEMK w hokeju halowym

Mistrz Polski Grunwald Poznań po 5 latach powrócił do grona ośmiu najlepszych drużyn kontynentu w halowej odmianie hokeja na trawie. W rozpoczętym w piątek, 12 lutego turnieju Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w Hamburgu pokonał, w bardzo wyrównanej grupie B, Complutense Madryt 3:2 i zremisował z angielskim East Grinstaed 3:3.

Mecz z Hiszpanami nie układał się po myśli Grunwaldu. Do przerwy mistrz Polski przegrywał 0:2. Jeszcze na 3 minuty przed końcem było 1:2. Finisz Grunwaldu był piorunujący. Tomasz Dutkiewicz najpierw z krótkiego rogu wyrównał na 2:2, a w przedostatniej, 39 min wykorzystał rzut karny.

W drugim spotkaniu z East Grinstead mistrz Polski lepiej spisywał się do przerwy prowadząc po 20 minutach 2:1. Dobry zespół angielski wyrównał i

objął prowadzenie 3:2, ale wówczas znowu błyskawicznie przypomniał o sobie Dutkiewicz doprowadzając do remisu.

W sobotę rano ostatni mecz w grupie z Arminen Wiedeń prowadzonym przez polskiego trenera Dariusza Rachwalskiego. Najprawdopodobniej nawet remis da naszym wojskowym awans do pierwszej czwórki i prawo walki o medale. Do II dywizji PEMK spadną dwa ostatnie zespoły z turnieju w Hamburgu.

W PEMK za zwycięstwo zespół otrzymuje 5 punktów, za remis – 2, a za porażkę jedną lub dwiema bramkami – 1.

Wyniki

Grupa B

Arminen Wiedeń – East Grinstead 1:1 (1:0)

Grunwald Poznań – Complutense Madryt 3:2 (0:2) Dutkiewicz 2 (38-krótki róg, 39 k), Mateusz Poltaszewski (24) – Ignacio Cobos (12), Daniel San Martin (20)

Grunwald – East Grinstead 3:3 (2:1) Tomasz Marcinkowski (8), Mateusz Poltaszewski (19), Dutkiewicz (32) – Ben Alberry 2 (11, 31), Simon Faulkner (29 k)

Complutense – Arminen 2:4 (1:0)

Tabela gr. B

1. Arminen 2 7 5-3

2. Grunwald 2 7 6-5

3. East Grinstead 2 4 4-4

4. Complutense 2 2 4-7

Wyniki pierwszych spotkań równorzędnej grupy A: THC Harvestehuder Hamburg – Luzern SC 6:3 (3:0), Partille Goeteborg – Slavia Praga 10:3 (2:2)