Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polek marzenie o brązie w ME w hokeju halowym w Mińsku

włącz .

Dzisiaj rozpoczną się w Mińsku 17. Mistrzostwa Europy I dywizji w hokeju halowym kobiet z udziałem Polek. Tytułu broni Holandia. Najczęściej, bo aż 14-krotnie po złoto sięgały Niemcy. Brąz wywalczony przez Polki w 2012 r. i w 2014 r. to ich największe sukcesy w historii hokeja na trawie.

8 ekip reprezentacji podzielono w pierwszej fazie mistrzostw na dwie równorzędne grupy. Polska znalazła się w grupie A z: Holandią (zagra z nią 22 bm. o godz. 10), Belgią (22 bm. o godz. 16) i z Czechami (23 bm. godz. 10.10). W grupie B znalazły się: Austria, Białoruś, Niemcy i Ukraina.

Zespoły, które zajmą dwa pierwsze miejsce w grupach będą walczyć o lokaty 1-4. Pozostałe o 5-8. Do II dywizji HME spadną dwie ostatnie drużyny.

Wczoraj w Mińsku Polki przegrały w sparingu z Niemkami 0:2 (0:1).W tym spotkaniu nie wystąpiła przeziębiona Paulina Okaj.

- W Mińsku zabraknie nam dwóch kontuzjowanych, najbardziej znanych polskich zawodniczek: Marleny Rybachy i Natalii Wiśniewskiej. Są jednak bardzo doświadczone, takie jak: Joanna Wieloch, Paulina Okaj, Joanna Mika-Hawrot), Amelia Katerla, Małgorzata Sztybrych i bramkarka Marta Kucharska. Trudny początek, bo w pierwszym meczu trafiamy na Holandię. W sparingach u nich, u progu przygotowań do sezonu halowego, nasze dziewczyny przegrywały. Potem trafiamy na Belgię. Awansowała do pierwszej dywizji przed dwoma laty. Niewiele o niej wiemy. Natomiast dobrze znamy Czeszki, brązowe medalistki Mistrzostw Świata w hokeju halowym w 2015 roku. Tylko pełna koncentracja w każdym meczu da nam wymarzony awans do pierwszej czwórki - powiedział Krzysztof Rachwalski, trener kobiecej reprezentacji Polski.

Skład Polek na ME w Mińsku

Bramkarki: Anna Gabara (Start Brzeziny) i Marta Kucharska (AZS Politechnika Poznańska). Zawodniczki w polu: Joanna Mika, Oriana Walasek, Weronika Wessołowska i Magdalena Zagajska (wszystkie AZS PP), Amelia Katerla (Push Breda, Holandia), Paulina Okaj (Royal Antwerp, Belgia), Paula Sławińska (Start Brzeziny), Małgorzata Sztybrych (Vught MH&MOP, Holandia), Joanna Wieloch (Arminen Wiedeń, Austria) i Martyna Wypijewska (LKS Rogowo).

(AK)