Hokeiści Stelli Gniezno w karnych zagrywkach lepsi od LKS Gąsawa

Niespodzianka w drugiej kolejce ekstraklasy hokeja na trawie seniorów. Obchodząca 100-lecie Stella Gniezno, która jest beniaminkiem, zremisowała u siebie z faworytem – LKS Gąsawa 3:3. W hokejowej lidze w przypadku remisu o wyniku meczu decydują karne zagrywki. W tych lepsza okazała się Stella.

Tak jak przypuszczaliśmy ciekawie było w Toruniu. Tam wicemistrz Polski Pomorzanin do przerwy przegrywał 0:1 z brązowym medalistą w poprzednim sezonie 2014/ 2015 AZS AWF Poznań. Gospodarze w II połowie strzelili dwa gole i wygrali to spotkanie.

Dwie drużyny prowadzą w tabeli z kompletem punktów. To obrońca mistrzowskiego tytułu i Start 1954 Gniezno. Także dwie kolejne mają czyste konto, ale wczoraj AZS Politechnika Poznańska i Pomorzanin, rozegrały dopiero pierwsze mecze.

Wyniki. Stella – Gąsawa 3:3 (1:2), karne zagrywki 5:4, Robert Grotowski, Wojciechowski, Lewartowski – Strykowski 2, A. Wrzesiński, Pomorzanin – AZS AWF 2:1 (0:1) Klimczuk 2 - Gołąbek, Polonia Środa Wielkopolska – Start 1:6 (1:3) Majek - P.Pawlak 2, Marcin Grotowski 2, Ciężki, Kurowski, Ósemka Tarnowskie Góry – AZS PP 0:7 (0:4) Szotek 2, M. Juszczak, Michniak, Paech, K. Rachwalski, Trojanek

10. Ósemka (b) 2 0 0-17

W klasyfikacji snajperów walczących o Złotą Laskę PZHT i „Sportu” z 5 bramkami prowadzi Waldemar Rataj (Grunwald). Po 3 gole zdobyli: Karol Majchrzak i Maciej Wejerowski (obydwaj Grunwald) oraz Albert Wrzesiński (LKS Gąsawa).