Jeszcze Polska nie zginęła w Londynie…

Reprezentacja Polski remisując w Londynie 1:1 z Włochami, wyżej notowanym w rankingu światowym, zachowała szanse na pozostanie w gronie elity Mistrzostw Europy  elity w hokeju na trawie. Rywalki wyrównującą bramkę strzeliły na 48 sekund przed końcem meczu. Polska – Włochy 1:1. Bramki: 1:0 - Marlena Rybacha (9, krótki róg), 1:1 – Elisabetta Pacella (60).

Polska: Kucharska – Szczurek, Rybacha, J. Hawrot, Sztybrych – Kruszyński, Wieloch, Katerla – Wiśniewska, Zagajska, Sławińska; zmienniczki w polu: Okaj, M. Polewczak, Walasek, Marcinkowska, Wessołowska, M. Wypijewska. Po dwucyfrowej porażce (0:10 – przyp. red.) z  Hiszpankami w ostatnim spotkaniu grupowym spotkaniu mało kto liczył na sprawienie niespodzianki w konfrontacji z Włoszkami. Tymczasem od 9 min biało-czerwone prowadziły. W przedostatniej minucie I połowy rzutu karnego nie wykorzystała Dalila Marbella (spudłowała). Polki utrzymały prowadzenie także w bardzo trudnej III kwarcie kiedy to w 15 minutach rywalki wykonywały 5 krótkich rogów. Cudów dokonywała bramkarka Marta Kucharska. Dobrze grała defensywa.

Niestety na początku ostatniej minuty najpierw po ukaraniu żółtą kartką wykluczona została z gry doświadczona Natalia Wiśniewska. A na 48 sekund przed końcową syreną Włoszki uratowały punkt. Trener Polek, Krzysztof Rachwalski nie szczędził jednak pochwał swoim zwodniczkom. „ Po   klęsce z Hiszpankami, pokazały, że potrafią być zespołem. Gdyby w pierwszej połowie wykorzystały okazje strzeleckie wygrałyby ten mecz. Na finiszu zabrakło szczęścia. Jednak dziewczyny zdołały odbudować się mentalnie. Z remisu należy się cieszyć ponieważ ostatnio regularnie przegrywały z Włoszkami. Na pewno do końca walczyć będą o utrzymanie w elicie.”

W drugim meczu drużyn zagrożonych spadkiem Belgia pokonała Szkocję 1:0 (1:0). Dzięki temu Belgia zapewniła sobie utrzymanie w gronie najlepszych ponieważ spadają dwa ostatnie zespoły.

Tabela grupy C (drużyn walczących o utrzymanie)

5. Belgia 2 6 5-1

6. Szkocja 2 3 3-2

7. Włochy 2 1 2-4

8. Polska 2 1 2-5

W niedzielę, 30 bm. w ostatnim dniu ME najpierw Polska zagra ze Szkocją, a następnie Włochy z Belgią.