Last minute ze Szkotami polskich hokeistów

Reprezentacje Polski i Szkocji uważane są za faworytów Mistrzostw Europy II dywizji w hokeju na trawie mężczyzn w Pradze (18 - 26 lipca). I to nie tylko w grupie eliminacyjnej. Także w całej imprezie. Stąd niedzielna konfrontacja tych zespołów na początek ME była bardzo ważna. Rzutem na taśmę wygrali ją 2:1 (0:0) Polacy, chociaż po golu Alana Forsytha w 37 min prowadzili rywale.

Wyrównał w 59 min Krystian Makowski. Biało-czerwoni grali wtedy w osłabieniu po wykluczeniu na 5 minut ukaranego żółtą kartką Piotra Kozłowskiego. Kropkę nad „i” postawił kapitan naszej reprezentacji Paweł Bratkowski. Wykorzystał ósmy (!) z krótkich rogów wykonywanych w II połowie na 3 sekundy przed  końcową syreną.

W poniedziałek, 20 bm. w grupie A Polska zmierzy się z Ukrainą, która pokonała 10:5 (5:2) Chorwację.

Wyniki równorzędnej grupy B: Czechy – Azerbejdżan 2:0 (0:0), Austria – Szwajcaria 4:0 (1:0).