Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Bolesne porażki hokeistek i hokeistów w Lidze Światowej w Antwerpii

włącz .

Koniec marzeń o kwalifikacji do Rio de Janeiro. Przynajmniej dla kobiecej reprezentacji Polski w hokeju na trawie, która przegrała trzeci mecz III Rundy Ligi Światowej w Antwerpii z mistrzyniami Azji – Hinduskami 1:3 (0:2). Honorową bramkę, jedyną w tym turnieju, po świetnej akcji Natalii Wiśniewskiej zdobyła w 49 min Magdalena Zagajska. Gole dla rywalek: Rani Rani – 2 (20-krótki róg, 29), Vandana Katariya (54). Było to najlepsze spotkanie w Antwerpii w wykonaniu biało-czerwonych. W czwartek, 25 bm. o godz. 18 Polki czeka ostatni mecz w 5-zespołowej grupie z Belgijkami wyżej notowanymi w światowym rankingu niż Indie. Na dodatek są bez choćby jednego punktu i z fatalnym bilansem bramkowym 1-24. Za wysokie progi…

Arcyważny mecz w środę przegrali w rozgrywanym również w Antwerpii męskim turnieju III Rundy LŚ Polacy. 4:1 (1:0) pokonała ich o jeden szczebel niżej sklasyfikowana Francja. Bramki: Maciej Wejerowski (45) – Victor Charlet – 2 (43 kr, 58 kr), Hugo Genestet (25, karny), Jean-Laurent Kieffer (56). Po zdobyciu kontaktowego gola Polacy mieli przewagę. Wykonywali dwa krótkie rogi. W ostatnich kilku minutach ukarani kartkami zostali Arkadiusz Brożek (żółtą) i Karol Majchrzak (zieloną), co wykorzystali rywale. Nie pomógł powrót do bramki znajdującego się w świetnej formie Macieja Pacanowskiego.

Polacy także nie zdobyli punktu w Antwerpii. Czeka ich w piątek, 26 czerwca o godz. 20 konfrontacja z liderem światowego rankingu Australią, która wygrała z Francją… 10:0. By awansować muszą najpierw pokonać „kangury”, wejść do ćwierćfinału, a potem wygrać kolejny mecz. Tak więc tlą się tylko iluzoryczne szanse.

(AK)