Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeiści polegli z Hindusami

włącz .

Drugi mecz III Rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie w Antwerpii, głównej kwalifikacji do igrzysk w Rio i druga porażka biało-czerwonych. Tym razem 0:3 (0:1) z mistrzami Azji, 8-krotnymi triumfatorami olimpiad, legendarnymi Indiami . Pierwszą i trzecią bramkę strzelili bracia Walmiki: Yuvraj (23) i Devinder (52), a drugą kapitan niebiesko-białych Sardar Singh (42).

Polacy, po porażce 1:2 z Pakistanem, wczoraj zagrali znacznie gorzej. Przy drugim i trzecim golu błędy popełnił doświadczony bramkarz Arkadiusz Matuszak, który powiedział po meczu: „ W środę czeka nas najważniejsza w tej fazie konfrontacja w Antwerpii z Francją. Musimy się w nim ustrzec pomyłek. Także takich jakie były moim udziałem. W całym spotkaniu Polacy tylko 3-krotnie strzelali celnie. W 30 min Pawłowi Bratkowskiemu udało się zaskoczyć golkipera rywali Sreejesha Parattu.

W tabeli naszej grupy A prowadzą z 6 punktami Indie przed Australią i Pakistanem po 3 pkt. oraz Polską i Francją – 0 pkt. Dzisiaj o godz. 14 Polacy grają z Francuzami, a o godz. 16 – w równoległym turnieju kobiet w Antwerpii Polki z Hinduskami.  Oba zapewne zadecydują o losach biało-czerwonych ekip. Przypominamy, że Polki w dwóch pierwszych meczach uległy Nowej Zelandii 0:12 i Australii 0:9. Aby podtrzymać szanse awansu trzeba najpierw wygrać środowe spotkania, a potem znaleźć się w ósemce, czyli zająć minimum czwarte miejsce w swojej grupie. Zwycięstwa w ćwierćfinałach dadzą kwalifikację olimpijską. Być może awansują również zespoły z piątych i szóstych miejsc, ale to zależy od lokat mistrzów kontynentów, którzy już wywalczyli paszporty do Rio.

(AK)