Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokejowe osiemnastki na Antwerpię

włącz .

Jutro polskie reprezentacje kobiet i mężczyzn w hokeju na trawie odlecą do Antwerpii na turnieje III Rundy Ligi Światowej, praktycznie decydujące kwalifikacje olimpijskie do Rio de Janeiro. Podano osiemnastoosobowe składy obu ekip.

W kadrze kobiecej najwięcej zawodniczek (5) wywodzi się z drużyny wicemistrzyń Polski – AZS Politechnika Poznańska: bramkarka Marta Kucharska, Adrianna Marcinkowska, Magdalena Szczurek, Oriana Walasek i Weronika Wessołowska. 4 zawodniczki reprezentuje team brązowych medalistek MP Dwójki Nysa: Joanna Hawrot, Amelia Katerla, bramkarka Dominika Nowicka i Magdalena Zagajska. 3 hokeistki są z drużyny mistrzyń kraju Startu Brzeziny: Monika Polewczak, Paula Sławińska i Małgorzata Sztybrych. Po dwie wywodzą się z klubów zagranicznych. Z holenderskiego Vught MHSC MOP: kapitan reprezentacji Marlena Rybacha i Natalia Wiśniewska, a z austriackiego Arminen Wiedeń: Paulina Okaj i Joanna Wieloch. Osiemnastkę uzupełniają: Marta Kruszyński z TUS Lichtenfelde Berlin oraz Paulina Polewczak z GTHGC Hamburg. Pierwszy mecz Polki rozegrają w sobotę, 20 bm. o godz. 10 z Nową Zelandią.

Aż siedmiu hokeistów mistrza Polski – Grunwaldu Poznań znalazło się w składzie kadry męskiej. Są to: kapitan reprezentacji Paweł Bratkowski, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Karol Majchrzak, Mateusz Poltaszewski, Michał Poltaszewski i Maciej Wejerowski. 3 zawodników wywodzi się z drużyny wicemistrza – Pomorzanina Toruń: Krystian Makowski, Michał Raciniewski i Bartosz Żywiczka. Dwóch wybrano z zespołu brązowego medalisty MP – AZS AWF Poznań: Mikołaj Gumny i Mateusz Hulbój. Poza tym w kadrze znaleźli się: Arkadiusz Brożek (Start 1954 Gniezno), Tomasz Górny (GHTC Moenchengladbach), bramkarz Arkadiusz Matuszak (SC Schaerweijde, Holandia), bramkarz Maciej Pacanowski (LKS Rogowo), Tomasz Wachowiak (Warta Poznań) i Dawid Zimnicki (GTHGC Hamburg).

Niestety w składzie zabrakło kontuzjowanych: Dariusza Rachwalskiego i Philipa Weide. Polacy rywalizację w Antwerpii rozpoczną również 20 bm.

O godz. 20 zmierzą się z Pakistanem.

(AK)