Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Ważne mecze walczących o byt

włącz .

Trzy drużyny, każda z 9 zdobytymi punktami,  bronią się przed degradacją z męskiej ekstraklasy hokeja na trawie. Spadnie automatycznie ostatnia. Przedostatnią czeka baraż z drugą drużyną II ligi. Wydaje się, że największe szanse na utrzymanie ma trzecia od końca Siemianowiczanka. Będzie w weekend gospodarzem spotkań z LKS Gąsawa (sobota, godz. 16) i przede wszystkim z również zagrożoną Wartą Poznań (niedziela, godz. 14). Dzień wcześniej "zieloni" zagrają z walczącą o jak najlepszą pozycję przed play off AZS Politechniką Poznańska o godz. 18.

Warta, w przeszłości 12-krotny mistrz Polski, po porażce w rozegranym w tygodniu awansem meczu wyjazdowym z Gąsawą 2:5 (1:2), spadła na ostatnie miejsce. We wspomnianym spotkaniu gole dla gospodarzy strzelili: D. Kotulski 2 (6,8)oraz Gruszczyński (37), Strykowski (52 karny) i M. Mazany (64), a dla gości: K. Wybieralski (28) i M. Wachowiak (68).

Przed spadkiem broni się również przedostatnia Polonia Środa Wielkopolska. Trudno jednak przypuszczać by aktualny mistrz Polski, wicelider tabeli Pomorzanin Toruń podarował jej u siebie, w sobotę o godz. 16, chociaż jeden punkt.

Pozostałe mecze: sobota godz. 16 Grunwald Poznań – Start 1954 Gniezno oraz LKS Rogowo – AZS AWF Poznań,niedziela godz. 15 LKS Rogowo – Start.

Lider kontra mistrz

Najlepszy zespół zasadniczej fazy ligi żeńskiego hokeja na trawie Start Brzeziny (29 pkt.) dwukrotnie w weekend zmierzy się z obrończyniami mistrzowskiego tytułu AZS Politechniką Poznańską (16 pkt.). W sobotę o godz. 14 spotkanie tych drużyn odbędzie się w Brzezinach, a dzień później w Poznaniu o godz. 13.

Trzeci w tabeli LKS Rogowo (8 pkt.) dwukrotnie zagra na sztucznej trawie w Siemianowicach z czwartą Dwójką Nysa (7 pkt.): w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 9.

(AK)