Wygrane lidera Grunwaldu Poznań i mistrza Polski – Pomorzanina Toruń

Najciekawiej w sobotniej kolejce ekstraklasy hokeja na trawie mężczyzn zapowiadał się mecz wicelidera AZS Politechnika Poznańska z obrońcą tytułu - Pomorzaninem Toruń. Goście po wysokiej porażce 2:5 na własnym stadionie w poprzedniej kolejce z liderem Grunwaldem Poznań zagrali znacznie lepiej i zwyciężyli wyraźnie 6:2. Już po 10 minutach prowadzili torunianie. Dzięki wygranej mistrzowie wrócili na drugie miejsce w tabeli.

Nadal gromi rywali lider Grunwald Poznań. W derbach zaaplikował Warcie aż 11 bramek nie tracąc żadnej. „Zieloni” spadli na ostatnie miejsce. Także dlatego, że w bardzo ważnym meczu drużyn walczących o utrzymanie w Środzie Wielkopolskiej miejscowa Polonia pokonała zajmującą trzecie miejsce od końca Siemianowiczankę 3:1. Dzięki temu gospodarze opuścili ostatnie miejsce.

W derbach Pałuk LKS Gąsawa wysoko pokonał 7:2 LKS Rogowo. Drużyna z Gąsawy goni czołowy kwartet, który w play off będzie walczył o medale.

Wyniki i strzelcy bramek. AZS Politechnika Poznańska - Pomorzanin Toruń 2:6 (1:3) Michniak (34), Biskup (58) – Nowakowski 3 (10 kr, 30 kr, 48 kr), Szyplik 2 (5, 36), Raciniewski (54), Start 1954 Gniezno - AZS AWF Poznań 2:4 (0:1) Marcin Grotowski (45), Gromadzki (51 kr) – Hulbój 3 (41, 50 k, 60), Dawid (33), Polonia Środa Wielkopolska – Siemianowiczanka 3:1 (2:1) B. Kubiak (12), M. Kubiak (19 k), P. Waraczewski (56) – D. Chrost (32 kr), Grunwald Poznań - Warta Poznań 11:0 (6:0) T. Marcinkowski 3 (1, 47, 57), Rataj 3 (18, 59, 66), K. Majchrzak 2 (9, 24), Michał Poltaszewski (23), P. Bratkowski (35 kr), Dutkiewicz (68), LKS Gąsawa - LKS Rogowo 7:2 (2:0) Gruszczyński 2 (27 kr, 70 kr), K. Sudoł 2 (50, 62), M. Wrzesiński (16), M. Mazany (37), Strykowski (56 kr) – Koszel (49), A. Nojgebauer (63 kr)

10.         Warta 11 3 26-70

Liderem klasyfikacji strzelców walczących o Złotą Laskę PZHT i redakcji „Sportu” jest Karol Majchrzak z Grunwaldu, który zdobył 18 bramek. Jedno trafienie mniej ma na koncie Marcin Grotowski ze Startu 1954.