Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Startują hokeistki

włącz .

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie spisała się świetnie w turnieju II Rundy Ligi Światowej w Delhi zajmując drugie miejsce za Indiami. Dało to biało-czerwonym awans do III Rundy LŚ i zwiększyło szanse na grę w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W niedzielę, 12 kwietnia rozpocznie się rewanżowa runda skromnej, bo liczącej cztery zespoły ligi seniorek. O godz. 12 na sztucznej trawie w Siemianowicach Dwójka Nysa podejmować będzie obrończynie tytułu AZS Politechnikę Poznańską. Dwie godziny później w Gąsawie, na syntetycznej murawie stadionu im. Leszka Białego LKS Rogowo zmierzy się z liderem, jedyną drużyną, która nie przegrała jesienią - Startem Brzeziny.

Tabela po jesieni

1. Start Brzeziny 6 17 19-5

2. AZS PP (m)6 9 16-11

3. LKS Rogowo 6 8 9-20

4. Dwójka Nysa 6 2 5-13

W klasyfikacji snajperek walczących o Złotą Laskę PZHT i "Sportu" prowadzi z 7 golami Oriana Walasek (AZS PP) przed Paulą Sławińską (Start), zdobywczynię 6 bramek.

W sobotę, 11 bm kolejka spotkań męskiej ekstraklasy. A oto terminarz: godz. 16 AZS Politechnika Poznańska (2. miejsce w tabeli) - Pomorzanin Toruń (3) i Start 1954 Gniezno (6) - AZS AWF Poznań (4, ten mecz odbędzie się w Gąsawie), godz. 17.30 Polonia Środa Wielkopolska (10)- Siemianowiczanka (8), godz. 18 Grunwald Poznań (1) - Warta Poznań (9) i LKS Gąsawa (5) - LKS Rogowo (7).

Najciekawiej zapowiada się mecz wicelidera AZS PP z obrońcą tytułu Pomorzaninem Toruń. Niezwykle ważne w walce o byt spotkanie odbędzie się w Środzie Wielkopolskiej. Gospodarz, outsider z trzema zdobytymi dotychczas punktami zmierzy się z zajmującą ósme miejsce Siemianowiczanką (9 pkt.). Lider Grunwald będzie z kolei zdecydowanym faworytem w meczu z przedostatnią Wartą. Jak zwykle ciekawie zapowiadają się derby Pałuk czyli LKS Gąsawa kontra LKS Rogowo.

W klasyfikacji strzelców prowadzą dwaj zawodnicy: Marcin Grotowski (Start 1954) i Karol Majchrzak (Grunwald). Strzelili po 16 bramek. Jedną mniej zdobył Marcin Strykowski z Gąsawy.

(AK)