Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Świetny występ polskich hokeistek w II Rundzie Ligi Światowej

włącz .

Znakomicie dla kobiecej reprezentacji Polski kobiet w hokeju na trawie zakończył się jej start w turnieju II Rundy Ligi Światowej w Delhi (7 – 15 bm.).  Biało-czerwone wyprzedziły wyżej sklasyfikowane w rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja (FIH) narodowe zespoły Malezji i Rosji. Awansowały do finału turnieju w stolicy Indii. A to dało im prawo kontynuacji rywalizacji o prawo gry w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jeśli chodzi o te najwyżej cenione w hokeju na trawie rozgrywki to śmiało można powiedzieć, że to największy sukces. Wprawdzie Polki raz, w debiucie tej dyscypliny w żeńskim wydaniu, startowały w igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, ale tam – ze względu na bojkot - nie zagrały najsilniejsze reprezentacje. Można wręcz powiedzieć, że część z sześciu drużyn wystąpiło wówczas w turnieju olimpijskim dzięki administracyjnej nominacji.

W Delhi w br. Polki zajęły ostatecznie drugie miejsce, a tylko finalistki awansowały do III Rundy LŚ. Biało-czerwone przegrały tylko ze zdecydowanymi faworytkami – Hinduskami. Najpierw w grupie 0:2 (0:2). Natomiast w finale 1:3 (1:1). Do końca walczyły o zwycięstwo. Trzecią bramkę, przesądzającą o porażce w decydującym starciu straciły dopiero w przedostatniej minucie. Tylko Polki strzeliły gospodyniom jedynego gola w turnieju. Strzelczynią bramki na 1:1 była Oriana Walasek (17, krótki róg). Gole dla Indii: Vandana Katariya (15), Rani Rani (44), Ritu Rani (59).

Polki w finale rozpoczęły mecz w składzie: Marta Kucharska – Małgorzata Sztybrych, Paulina Okaj, Amelia Katerla, Magdalena Zagajska, Joanna Wieloch, Weronika Wessołowska, Marlena Rybacha, Monika Polewczak, Natalia Wiśniewska i Oriana Walasek. Zmienniczkami w polu były: Paula Sławińska, Adrianna Marcinkowska, Joanna Wittke, Martyna Wypijewska i Magdalena Szczurek. Znakomita postawa Marty Kucharskiej sprawiła, że w Delhi nie zagrała druga bramkarka Dominika Nowicka.

Mecze o miejsca w końcowej klasyfikacji: o miejsce 7. Ghana – Singapur 2:1 (1:1), o 5 m. Rosja – Kazachstan 9:0 (4:0), o 3 m. Malezja – Tajlandia 3:0 (1:0).

(AK)