Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polskie hokeistki bliżej Rio!

włącz .

Wielka, bardzo miła niespodzianka. Kobieca reprezentacja Polski w hokeju na trawie pokonała w półfinale II Rundy Ligi Światowej w Delhi Malezję 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobyła z pierwszego krótkiego rogu w tym meczu już w 3 minucie Marlena Rybacha, najlepsza zawodniczka spotkania. W sparingu w Delhi przed turniejem górą były Malezyjki. Zwyciężyły 1:0.

Biało-czerwone wygrały zasłużenie. Prowadziły grę przez większą część półfinałowego spotkania z wyżej notowanymi rywalkami. W najbardziej wyrównanej czwartej kwarcie meczu kapitalną interwencją popisała się w sytuacji sam na sam nasza bramkarka Marta Kucharska. W końcówce Polki były bliższe poprawienia rezultatu. Warto zauważyć, że zarówno w grupie, jak i w ćwierćfinale Azjatki nie straciły ani jednej bramki. Jedyny gol w konfrontacji z Polkami odebrał im awans do finału i prawo gry w III Rundzie Ligi Światowej czyli szansy walki o udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Do tej rundy awansują tylko finalistki z Delhi.

Nasze hokeistki  rozpoczęły mecz półfinałowy w składzie: Kucharska – Sztybrych, Okaj, Katerla, Szczurek, Zagajska, Wieloch, Rybacha, Monika Polewczak, N. Wiśniewska i Walasek. Zmienniczkami w polu były: Sławińska, Wittke, Wessołowska, Marcinkowska i Paulina Polewczak.

Zachwycony półfinałowym zwycięstwem był trener Polek – Krzysztof Rachwalski. „ Turniej – powiedział - od początku układa się po naszej myśli. Chcieliśmy zagrać dwa najlepsze mecze w drugiej fazie zmagań i zrobiliśmy to. Dziś nasza dyspozycja przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Na odprawie przedmeczowej zadałem pytanie: „Jak zareaguje Malezja na utratę pierwszej bramki w turnieju?” Okazało się, że się nie pozbierała. Dziś nie tylko wygraliśmy z Malezją ale również z kilkoma co najmniej dziwnymi decyzjami sędziowskimi...

W  ćwierćfinałowe (wygrane z Rosjankami 4:2 – przyp. red.) i półfinałowe starcia włożyliśmy mnóstwo siły. Jeśli zdrowie pozwoli to pokonamy jutro Indie w finale.”

W drugim półfinale Indie pokonały Tajlandię 5:0 (3:0).

Wyniki spotkań o miejsca 5-8: Singapur – Kazachstan 1:2 (1:1), Rosja – Ghana 7:1 (3:1).

W niedzielę, 15 marca w ostatnim dniu turnieju w Delhi zagrają: o miejsce siódme Singapur z Ghaną, o piąte Kazachstan z Rosją, o trzecie Tajlandia z Malezją i w finale Indie z Polską.

(AK)