Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Po zwycięstwie z Rosją polskie hokeistki w półfinale zagrają z Malezją

włącz .

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie kobiet bardzo dobrze spisała się w ćwierćfinale II Rundy Ligi Światowej. Pewnie pokonała 4:2 (2:0) Rosję. Dzięki temu awansowała do półfinału imprezy będącej etapem kwalifikacji olimpijskiej. Bramki dla zwyciężczyń strzeliły: Oriana Walasek (6), Natalia Wiśniewska (27, krótki róg), Marlena Rybacha (40, kr) i Magdalena Zagajska (49), a dla pokonanych wyżej sklasyfikowanych w rankingu FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja w którym Rosja zajmuje 23. miejsce, a Polska 26): Marina Fedorowa (55) i Kristina Szumilina (59). Tak więc na 5 minut przed zakończeniem meczu Polki prowadziły 4:0!

Zwycięstwo biało-czerwonych, które grały ofensywnie i agresywnie na całym boisku, było zasłużone. Zawodniczką meczu wybrano naszą bramkarkę – Martę Kucharską.

Przeciwko Rosji Polska rozpoczęła mecz w składzie: Kucharska – Sztybrych, Okaj, Katerla, Szczurek, Zagajska, Wieloch, Rybacha, Monika Polewczak, Wiśniewska i Walasek. Zmienniczkami w polu były: Wessołowska, Sławińska, Marcinkowska, Paulina Polewczak i Wypijewska. Ze względów zdrowotnych nie zagrała Joanna Wittke.

W sobotę, 14 bm Polskę czeka najtrudniejszy mecz w Delhi. W półfinale zmierzy się z Malezją. Azjatki w ćwierćfinale pokonały wprawdzie Ghanę tylko 2:0 (2:0), ale wcześniej w grupie eliminacyjnej, którą wygrały, ich bramkarka zachowała czyste konto.

W trzecim ćwierćfinale Tajlandia, najniżej sklasyfikowana ze wszystkich drużyn rywalizujących w Delhi niespodziewanie pokonała Kazachstan 4:3 (2:2). Tajki zagrają w półfinale z Hinduskami, które 10:0 (4:0) rozgromiły Singapur.

Aby zagrać w Rio de Janeiro w przyszłym roku trzeba najpierw dotrzeć do finału w Delhi. Tylko dwie najlepsze drużyny turnieju w stolicy Indii awansują do III Rundy LŚ.

(AK)