Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeistki w New Delhi

włącz .

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie odleciała z Warszawy do stolicy Indii - New Delhi. Tam od 7 do 15 bm weźmie udział w turnieju II Rundy Ligi Światowej, zarazem kwalifikacji olimpijskiej do Rio de Janeiro. Aby nadal uczestniczyć w rywalizacji o prawo gry w Brazylii Polki muszą się znaleźć w finale w New Delhi.

Na miejscu biało-czerwone rozegrają w środę, 4 bm o godz. 18.45 spotkanie kontrolne z faworytkami - Indiami oraz - być może - z jedną  z drużyn z drugiej grupy. Przypominamy składy dwóch równorzędnych grup: A - Indie, Polska, Ghana i Tajlandia, B - Malezja, Rosja, Kazachstan i Singapur. Polska zmierzy się kolejno z: Tajlandia (7 bm.), Indiami (8 bm.) oraz Ghaną (10 bm.)

1/3 składy osiemnastki kadry kobiet na New Delhi wywodzi się z drużyny mistrzyń kraju - AZS Politechnika Poznańska. To bramkarka Marta Kucharska oraz zawodniczki: Magdalena Szczurek, Joanna Wittke, Weronika Wessołowska, Oriana Walasek i Adrianna Marcinkowska. Pozostałe to: bramkarka Dominika Nowicka( Dwójka Nysa) plus zawodniczki - Paulina Okaj i Joanna Wieloch (obie Arminen Wiedeń), Marlena Rybacha i Natalia Wiśniewska (obie VughtHM&CC MOP - Holandia), Małgorzata Sztybrych, Paula Sławińska i Monika Polewczak (wszystkie Start Brzeziny), Amelia Katerla i Magdalena Zagajska (obie Dwójka Nysa), Martyna Wypijewska (LKS Rogowo)i Paulina Polewczak (GTHGC Hamburg).

(AK)