Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Awans Polaków do III Rundy Ligi Światowej mimo porażki w finale w Singapurze

włącz .

Podstawowe zadanie postawione przed Polakami przed startem w II Rundzie Ligi Światowej hokeja na trawie nasi zawodnicy w Singapurze wykonali z nadwyżką. Do III Rundy LŚ awansowali z drugiego miejsca. Znaleźli się więc w pierwszej trójce uczestników rywalizacji w Singapurze. A to oznacza, że zrobili krok naprzód w drodze do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Dwa ostatnie turnieje IV Rundy LŚ wiosną bieżącego roku odbędą się w Belgii i w Argentynie.

Oczekiwaliśmy wyrównanego meczu Polaków w Singapurze w finale z najwyżej notowaną w tym gronie - Malezją (12. miejsce w rankingu FIH czyli Międzynarodowej Federacji Hokeja). Podczas zgrupowania w Kuala Lumpur w spotkaniach towarzyskich nasza reprezentacja (18. FIH) raz zremisowała z Malezją 4:4, a raz nawet wygrała 4:3. W finale II Rundy LŚ Polacy nie dali rady Azjatom. Ulegli im aż 0:8 (0:3). " Przegrali - zdaniem trenera biało-czerwonych Karola Śnieżka - w sferze mentalnej." Przypomnijmy, że w 5 poprzednich meczach Polacy stracili tylko 3 bramki.

Wyniki pozostałych spotkań o miejsca w Singapurze: o 3 m. Japonia ( 15. FIH) - Oman 4:0 (0:0), o 5 m. Ukraina - Bangladesz 3:1 (2:0), o 7 m. Singapur - Meksyk 4:3 (2:0). Trzy pierwsze drużyny awansowały do III Rundy Ligi Światowej.

(AK)