Polacy zdecydowanie pierwsi w grupie LŚ w hokeju na trawie

Polacy (18. miejsce w rankingu światowym) w pierwszej fazie turnieju II Rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie w Singapurze (17 - 25 bm.) spisali się lepiej aniżeli można było oczekiwać. Podopieczni trenerów Karola Śnieżka i Jerzego Jóskowiaka, bez straty punktu, zajęli pierwsze miejsce w grupie B. Wczoraj, w ostatnim dniu rywalizacji w tej fazie imprezy, będącej etapem kwalifikacji do igrzysk w Rio de Janeiro, pewnie pokonali Bangladesz (29. ranking światowy) 5:0 (3:0). O losach meczu przesądziły 3 gole z krótkich rogów Pawła Bratkowskiego (3, 5, 22). W drugiej połowie dwie bramki  strzelili: Adam Chwalisz (42) i Piotr Kozłowski (44 kr).

W pierwszym wczorajszym meczu grupy B Japonia (15. ranking światowy) pokonała Meksyk (36) 6:0 (3:0)

Tabela końcowa grupy B

1. POLSKA 3 9 14-2

2. Japonia 3 6 13-4

3. Bangladesz 3 3 7-11

4. Meksyk 3 0 1-18

W pierwszym wczorajszym spotkaniu równorzędnej grupy A Ukraina (24) przegrała z Omanem (23) 1:2 (1:2). Wynik ostatniego spotkania w tej grupie Malezja (12) - Singapur (37) nie będzie miał najprawdopodobniej wpływu na kolejność. Bez względu na wynik wspomnianego meczu pierwsza będzie Malezja, a drugi Oman.

Po dniu przerwy w środę kolejna faza turnieju - ćwierćfinały. Ich zwycięzcy walczyć będą w czwartek, 22 bm. o trzy pierwsze miejsca premiowane awansem do III Rundy LŚ. " Na razie reprezentacja spisuje się bez zarzutu. Naszym celem jest wygranie turnieju w Singapurze. Uważamy, że zespół stać na to" - powiedział kierownik reprezentacji Tomasz Cichy.

Od ćwierćfinałów obowiązuje system pucharowy. Zwycięzcy grupy zmierzą się z ostatnimi drużynami z grup (1 A - 4 B i 1 B - 4 A). Pozostałe zagrają z sobą "na krzyż" (2 B - 3 A i 2 A - 3 B). Najprawdopodobniej Polska zagra z Singapurem. Sparing, w skróconym czasie (dwa razy po 15 minut), z drużyną gospodarzy przed turniejem biało-czerwoni wygrali 3:0.