6:0 z Meksykiem na starcie Ligi Światowej hokeja na trawie

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie od wysokiego zwycięstwa 6:0 (4:0) z Meksykiem rozpoczęła swoje występy w II Rundzie Ligi Światowej FIH w Singapurze. Można powiedzieć, że w pierwszych spotkaniach tego turnieju niespodzianek nie było. Wygrały swoje mecze drużyny, które znajdują się wyżej od rywali w rankingu FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja).

Polacy prowadzili już od 9 minuty po bramce Krystiana Makowskiego. O wysokiej wygranej przesądziły 3 gole zdobyte w 4 ostatnich minutach I połowy (teraz mecze trwają 60 minut, gra się w 4 kwartach po 15 minut każda). Zdobyli je: Paweł Bratkowski (26, krótki róg), Tomasz Górny (27) i Piotr Kozłowski (30). Po zmianie stron jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza Meksyku: Kozłowski (35 kr) i Górny (41).

Polacy rozpoczęli mecz w składzie: Matuszak - Brożek, Bratkowski, T. Wachowiak, Mateusz Poltaszewski - Górny, Weide, Żywiczka, Michał Poltaszewski - Majchrzak, K. Makowski. Zmiennikami w polu byli: Kozłowski, Wejerowski, Hulbój, Raciniewski, Krokosz i Chwalisz. Drużynę jako pierwszy trener prowadził w spotkaniu z Meksykiem Jerzy Jóskowiak.

W "polskiej" grupie B Japonia pokonała Bangladesz 5:1 (4:0). W niedzielę, 18 bm. mecz biało-czerwonych z wyżej od nas sklasyfikowaną Japonią. Azjatycki zespół jest jednym z faworytów turnieju w Singapurze.

Wyniki pierwszych spotkań grupy A: Malezja - Ukraina 5:1 (2:1), Oman - Singapur 3:2 (2:0).